INFEKCIJA ILI UPALA

avangarda

Poštovani...

U četvrtak navecer sam uocila i napipala neku bolnu izraslinu na desnoj manjoj stidnoj usni koja je na dodir pukla te iz nje je iscurila krv, nisam sigurna i gnoj.. Jucer tijekom dana je bilo sve normalno ali danas me kasno popodne poceo bolit desni donji dio trbuha vjerovatno jajnik, te sam primjetila iscjedak koji je neki bljedi rastezljiv i uz to neki bijeli.. Sad dal postoji vjerovatnost da li imam neku upalu ili infekciju ( zbog predhodno navedene izrasline tj mozda upala bartholinijeve žlijezde) ...? Nisam u mogucnosti otici do ginekologa zbog posla nekih tjedan dana ako ne i vise...Pa me sad zanima jos da li je to prekasno i ako si nekako mogu sama pomoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ove dvije stvari koje ste naveli nisu povezane.
Bol u donjem trbuhu ne mora biti od jajnika. Postoje i ostali uzroci, i na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi.