Iscedak

Maree955

Postovani,

Poslednja dva dana mi se cini da je sekret poprimio zelenkastu boju (nisam bas najsigurnija). Nemam svrab, peckanje, bol, nijedan simptom. Imam jednog partnera samo. Pijem logest pilule vise od 3 godine. Posto trenutno nisamu mogucnosti da idem do doktora, interesuje me da li ovo znaci neku bolest, infekciju, ili mozda nista? I sta mi je ciniti?

Hvala Vam puno,
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u rodnici normalno živi mnogo vrsta bakterija i gljivice. Kada se poremeti mikrovaginalna flora bakterije i/ili gljivice se razmnože više od uobičajenog i izazovu upalu. Pojačan iscjedak može biti jedan od simptoma. Savjetujem da u ljekarni potražite neke od vaginaleta šireg spektra (s djelovanjem na bakterije i gljivice). Nije ništa opasno.

Maree955

U redu, hvala Vam.
Da li mi mozete preporuciti nesto, a da ima u Srbiji da se uzme?
Ranije sam lomexin vaginaletu stavljala

Veliki pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Možete potražiti Geonistin, Polygynax, Macmiror... ili neku paralelu tim lijekovima.