yasmin

someone_like_me

Poštovani,

odlucila sam uzeti kontracepciju i nakon sto sam napravila jetrene probe prosli tjedan, moj ginekolog mi je dao yasmin kontracepcijske pilule. Ono cega je mene strah su zapravo te Yasmin tablete...citala sam da je puno cura umrlo od toga. Moze li se samo na osnovi nalaza jetrenih proba zakljuciti o tome koje su pilule najbolje za osobu? Iskreno, mene je strah tako da bi voljela cuti vase misljenje. Imam policisticne jajnike i neredovite menstruacije. Sto mislite, da li je Yasmin prava stvar za mene ili da se posavjetujem s ginekologicom za neke druge tablete? Ako se odlucim za Yasmin, kada da pocnem s kutijom? (jer ih vec sada mogu podici).
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako se odlučite za Yasmin svakako počinjete uzimati sa prvim danom menstruacije, dakle prvim danom ciklusa.
Terapija mi se čini dobrom za terapiju policističnih jajnika.

TheMissTea

Postovani, da li je razlog povremenog braonkastog sekreta to sto sam pocela piti yasmin od 4. dana ciklusa, a ne od prvog, to ce se regulisati posle prve kutije?
I da li mogu posto mi ove pilule ne odgovaraju da predjem posle 7dnevne pauze na Novinete, da li ce onda od tog drugog ciklusa zastita biti smanjena zbog promena pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju koje je uobičajeno u početku uzimanja kontracepcije. Ukoliko se odlučite za druge tablete, slobodno pređite na njih, zaštita neće biti smanjena.

TheMissTea

Da li je debljina endometrija od 6 mm 15. dana ciklusa plodan dan? Inace pijem pilule, a da ne pijem koja debljina (od do mm) predstavlja plodne dane?

TheMissTea

Pocela sam da pijem Yasmin 4. dana ciklusa, a kako one od tog dana ciklusa kako pise na uputstvu deluju posle tj.dana znaci da mi je ovulacija sprecena? Ako je endometrij tek sada u toj fazi kada su plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontraceptive nemate plodne dane. Debljina od 6 mm je normalna za žene koje su na oralnoj kontracepciji.

TheMissTea

Znaci pocele su da deluju onda 7 dana posle, ako sam pocela da pijem 4. dan ciklusa i nemam ovulaciju ovaj mesec?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je, počele su djelovati i ovulacija neće nastupiti.

TheMissTea

Javlja mi se i probojno krvarenje, da li ce to nestati kad popijem 21 pilulu i dobijem menstruaciju? Tj hocu li dobiti menstruaciju

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon 21 popijene tablete nastupiti će menstruacija. Probojno krvarenje bi trebalo prestati.