Iscjedak

Frankica26

Postovani,

imam mlijecno bijeli vodeni iscjedak,koji nema miris i kiseo je. Nema peckanja ni svrbeza. Moj ginekolog mi je na proslom pregledu rekao da imam dosta iscjetka i dao mi klotrimazol tablete i klotrimazol kremu,no nakon te terapije se isjedak ne povlaci . Koristila sam iza toga Lactogyn vaginalete 7 dana. Normalno odrzavam higijenu,imam seksualne odnose s istom osobom vec duze vrijeme,koristimo metodu prekinutog snosaja i ja pijem kontracepcijske tablete Lyndinette 20.

Molim savjet sto raditi po pitanju iscjedka i dali je isti znak neke upale ili bakterije !

Lijep pozdrav !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Ono što je neobično je to da se upala nije povukla nakon terapije. Savjetujem da uradite cervikalne briseve.

Frankica26

Postovani,

Danas sam posjetila drugog ginekologa koji je taj iscjedak nazvao,citiram “ mijesanom florom “ i prepisao mi Fluomizin vaginalete .

Moram ih stavljat 6 dana zaredom . Moje pitanje je dali iza toga preporucujete da napravim turu Lactogyn vaginaleta da nebi doslo do gljivicne infekcije ili nije potrebno ?

Hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da nakon propisane terapije uzmete turu Lactogyna. On će pomoći u uspostavi normalne vaginalne mikroflore i prirodnim putem zaštititi od razmnožavanja gljivica i bakterija.

Frankica26

Oprostite,jos jedno pitanje samo ..

Dal moram piti i oralno Lactogyn ili su vaginalete same dovoljne ?

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljne su vaginalete.

Ivan2019

Poštovanje doktore,
Kratko samo..djevojka je trebala dobit mens. prije 10-ak dana, imala simptome taj dan itd., no nije dobila ni dan danas al zali se na povecanu sluz i kaze neugodnog je mirisa. Zanima ju Vase misljenje o tom.
Znaci izostanak menst uz sluz (iscjedak) koji je neugodnog mirisa. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, iscjedak neugodnog mirisa je znak upale. Savjetujem da se javi liječniku radi terapije. Izostanak menstruacije upućuje na trudnoću. Neka uradi test na trudnoću.

Ivan2019

Hvala doktore,
Odnosi su bili sa kondomom plus prekinut snosaj sto mozemo iskljucit trudnocu. Imala je problem s cistom prije pol godine te utvrden da joj je jedan jajnik policistican.
A jel moguce da je taj iscjedak neugodnog mirisa jedan od mogicnosti zbog cega bi mogla da izostane menst.? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju trudnoće je isključena. Iscjedak je znak upale, a izostanak menstruacije je posljedica hormonske neravnoteže. Ona može nastati zbog stresa, promjene u tjelesnoj težini, pretjeranih fizičkih aktivnosti, poremećaja u radu štitnjače... Savjetujem da uradi hormonsku analizu.