Iscjedak poslije ovulacije/prije menstruacije

rory1231

Poštovani,

sada sam u fazi ovulacije i iscjedak mi je mliječan, dosta gust, bijel. Nema tragova na gaćama, ali kada se obrišem onda ga ima dosta. Je li to normalan iscjedak? Za 15 dana trebam dobiti menstruaciju, ali koliko sam upoznata, iscjedak i jest takav u vrijeme/ i nakon ovulacije. Ali evo za sigurnost ipak pitam Vas.
I još bih napomenula sam sam u vrijeme plodnih dana imala spolne odnose, ali zaštićene i nije došlo do ejakulacije - dakle, sigurna sam da je sve u redu?
Hvala, Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak za vrijeme ovulacije je proziran i jako rastezljiv, te se može razvuči između dva prsta. Na osnovu opisa ne mogu reći jel uredan ili ne.

rory1231

Poštovani doktore,

evo u toku dana došlo je do velike promjene.
Znači. Posljednju menstruaciju sam imala 15.3. (prije toga, 12.2., 14.1.). Posljednja menstruacija trajala je 6 dana. 29.3. imala sam spolni odnos, zaštićeni i bez ejakulacije. Danas, 31.3. počela sam trenirati. Danas sam imala veoma naporan trening obzirom da do sada nisam trenirala. Nakon treninga javila se bol u stomaku i krvarenje - isto krvarenju prvog dana menstruacije. Međutim, danas je 17.dan od prošle menstruacije. Je li moguće da je ovulacija izostala i da je menstruacija stigla ranije? Ovo mi se još nikada nije dogodilo. Mislila sam da sam sada u fazi ovulacije, ali eto očito sam se prevarila. Sutra ću nazvati svoju ginekologicu, ali voljela bih čuti i Vaše mišljenje jer sam zaista zabrinuta. Nadam se da je samnom sve u redu. Napomenut ću i to da su mi oba jajnika blago policistična.

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće da je došlo do neurednog krvarenja, zbog pcos-a tzv. disfunkcijskog anovulacijskog krvarenja.

rory1231

Znači, to je u redu? Nije ništa neuobičajeno ili opasno?
Jer znači 17.dan imala sam krvarenje, pa sljedeći dan nisam i onda danas 19.dan opet se javilo malo krvi. A u stomaku me lagano hvataju grčevi.
Od kad sam dobila prvu menstruaciju pa do sada mi se ovo nikada nije dogodilo pa sam stvarno zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije u redu. Javite se na pregled i uzv.