ČUDNI SMEĐI ISCJEDAK, HELP

ajamp

Pozdrav, imam 17 godina i problem. ovako, inače nemam redovite menstruacije to jest zadnja dva mjeseca pojavljivala se među menstruacija. imala sam menstruaciju 26.12. - 01.01, pa zatim, 14.1-21.1, opet sam dobila 1.2.-7.2.
9.2 imala sam zadnji spolni odnos koji je bio prvi nakon dugo vremena i trajao je poprilično kratko, naravno, uz zaštitu. (dakle, dva dana nakon menstruacije, to nisu plodni dani, jelda???) i od te zadnje mentruacije, nisam ju dobila u onolikom intenzitetu ko i uvijek, nego vec dva i pol tjedna dobivam ili oskudno krvarenje ili neki smeđi iscjedak, uglavnom, dnevni uložak se svaki dan mora nositi. to je znači počelo oko 19.2 i još uvijek traje.. znala se i krv ispustiti ali jedamput na dan malo jače i to je bilo to.. imam li razloga za brigu? da li je moguca trudnoca? molim vas pomozite mi čim više možete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bili su plodni dani,i ne radi se o trudnoći. Možda ovulacijsko krvarenje, cista, pcos, upala, ili ozljeda rodnice tijekom odnosa.

ajamp

hvala Vam na odgovoru. kako to da su bili plodni dani, ne razumijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.dan ciklusa je i te kako plodan dan. Pročitajte prijašnje postove gdje sam pisao o plodnim danima i metodama za izračun.

bisage

Poštovani,
Od 5. mjeseca prošle godine nakon završene mjesečnice imam 10 dana smeđi iscjedak. Bila sam kod ginekologa koji mi je uradio ultrazvuk i papa test i rekao da je sve u redu. To nikako ne prestaje već se iz mjeseca u mjesec ponavlja. U međuvremenu sam ostala trudna i u 11 tjednu sam imala missed abortion (prestalo je kucati srce) pa sam išla na kiretažu (19.03.2014.). Prvi dan kiretaže imala sam krvarenje a ostale dane i još uvijek traje tamno smeđi iscjedak. Molim Vas ako mi možete reći zbog čega se taj smeđi iscjedak stalno ponavlja, dali je nešto opasno ili bi trebala otići kod drugog ginekologa napraviti neke druge pretrage.
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da napravite hormonski status i hormone štitnjače.

potencijalna

Postovani,vec dva meseca na vesu mi se pojavljuje tamno smedji iscedak... Elem,21.02.ginekolog mi je dao jednu inekciju za odrzavanje trudnoce,posle koje sam sutradan prokrvarila. Trajalo je 5 dana pa se nastavilo to braon. Kada sam prosle sedmice otisla kod doktora,uradila sam i test koji je bio pozitivan,08.03.sexualni odnos,uradila sam betu koja je bila 462,sto znaci da raste i da je trudnoca u pitanju,od 3 - 4 nedelje. Doktor to braon povezuje sa trudnocom iako je to mnogo ranije pocelo da se desava. Radio je obicni ultrazvuk,na kome nije mogao sa sigurnoscu da utvrdi da li je trudnoca matericna ili vanmatericna,jer je u medjuvremenu video cistu sa desne strane? Nisam vise pametna... Opet sam primila jednu inekciju za odrzavanje trudnoce i rekao mi je da dodjem u toku sl.sedmice kako bi mogao da vidi bilo sta... U materici je video nesto jako malo,3.24mm,pa ako se to bude povecalo,moguce je da je trudnoca matericna. Koji je vas savet i misljenje? Lep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o trudnoći svakako. Beta hcg udvostruči se za 31 sat. Kad dosegne veličinu od 1000 ij mora se trudnoća vidjeti u maternici. Stoga kroz dva tri dana će se vidjeti na UZV-u, stoga posjetite ginekologa da potvrdi trudnoću u maternici.

ana_k

Pozdrav ! Imam redovne menstruacije, pak da sam zadnju dobila 1.3 i ponovo sam dobila 30.3 .Prvi dan menstruacija je bila normalna,vec drugi dan se pojavio samo smedji iscjedak i sluzava krv, ali i to je prestalo..inace mi menstr. traje po 6 dana? Da napomenem imala sam redovne spolne odnose sa zastitom, ali ipak i dalje me muci mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se ne radi o menstruaciji. Napravite test.

ana_k

Pozdrav ! Uradila sam test kao sto ste rekli, negativan je . Radila sam takodjer test krvi sedmentacija mi je 36..Menstrualni cikus mi jos nije poceo, i dalje crveno smedja sluz na papiru se vidi ..Molim vas ako mozete odgovorite mi vase misljenje .Unaprijed se zahvaljujem !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pratite dalje situaciju. Ako bude dalje krvarenja javite se na pregled.