Iscjedak prije menstruacije

lidija.p.

Poštovani doktore molila bi objašnjenje nešto mi nije jasno.Menstruacije su mi neredovite ,samo 7 puta u godini procurim.Posljednja menstruacija mi je bila 6.11 trajala do 12.11 .Danas je 20.12 ja još nisam dobila problem je što unazad 4 dana imam nekakav iscjedak kao pred menstruaciju nekad mi ostane na donjem rublju nekada na tolet papiru (svijetlo smeđe boje i blago crveno) ,također tek sada uz taj iscjedak primjetim i iscjedak raszezljiv i proziran kao da mi jetek sada ovulacija.imam simptome pms nešto manje kao inače ali tu su,U posljednja 3 mj sam se udebljala 7 kg živim stresno.(nedavnasmrt u obitelji,)Brine me iscjedak ,dali će mi doć uskoro menst?Dali je to normalno?Spolno sam aktivna koristimo prezervativ i ejakulacija van mene.Trudna nisam ali se bojim.Dali je riječ o anovulaturnom ciklusu?Brinem se hvala bila bih sretna kada bi mi obrazložili!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o izostanku ovulacije. Sugeriram da napravite spolne hormone i hormone štitnjače za početak s obzirom na oligomenoreju.

lidija.p.

Dali to onda objašnjava taj mokri svijetlo smeđi do rozkasti mokri iscjedak?Dali je on specifičan u danima ovulacije,?Za koliko bi mi dana mogla nastupit menstracija (računajući da već 4 dan imama takav gore spomenut iscjedak).Svašta sam čitala po forumima strah me začeća ,čitam da taj roza smeđi iscjedak može biti u ranoj trudnoći.Do ejakulacije u mene nije došlo ,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.
Za detalje ćete morati na pregled i uzv.

Jellena0897

Ja imam jedno pitanje na slicnu temu,posle odnosa koje sam imala uvece,sutra dan ujutru sam primatila na donjem vesu malo krvi sa braon sekretom praceno tupim bolom u donjem delu stomaka,to je bilo pre 2 dana i od tad nismo imali odnose ali krv nije prestala,sad je vise braonkast sekret sa po malo krvi kad kad(krv je crvene boje i provlaci se kroz braon seket) ,ne znam sta da radim i sta se desava,koristimo zastitu uvek tokom odnosa ali se plasim jer ne znam sta bi moglo da bude,volela bih da dobijem ovde neki savet i strucno misljenje od Vas sta da preduzmem bez odlaska kod lekara ukoliko nije neophodno.Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je vjerovatno posljedica odnosa odnosno ozljede rodnice ili vanjskog spolovila tijekom istog.

Jellena0897

Sta bih u tom slucaju trebala da radim,sta dalje,da se obratim nekome ili mogu da sacekam pa ce vremenom to proci i nakon kog vremena bi to trebalo da pestane,da li je potrebno da pijem nesto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte nekoliko dana . Spontano će prestati. AKo se nastavi javite se na pregled.