Izrasline na malih stidnih usana

kate7

Postovani pitala sam jednom ali nisam dobila odgovor :/ Dali je normalno kod neke zene da imaju kako sitne izrasline u unutrasnje strane malih stidnih usana ili mora sve to da bude cisto i mazno.Sta je to vestibularna papilomatoza jeli to normalno i kako to izgleda ako mozete da mi objasnite.Jel ima neke veze sa kondilome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. To su sitne izrasline na ulazu u rodnicu.
Kondilomi su sasvim nešto drugo, spolno su prenosivi, rastu, izgledaju papilarno i rastresito.