Izrasline na vagini

miriambht

Postovani,
Imam 51 godinu, redovan menstrucioni ciklus a sexualne odnose nisam imala nekoliko godina. Na unutarnjim usnama pojavila mi se duguljasta izraslina boje mladeza, kao resica, ne duza od 5 milimetara. Na istom mjestu pojavile su se jos dvije, jedna pored klitorisa. Nesto su svjetlije i manje od zrna rize. Ne bole, svrbe niti mi stvaraju bilo kakve druge probleme. Sve tri su pravilnog oblika. Do sada nisam imala nikakvih ginekoloskih problema pa sam malo zabrinuta.
Inace imam dosta mladeza a prije dvije godine pojavili su mi se novi na grudima, stomaku i ledjima koje redovno kontrolisem i za sada je sve u redu. Ovo napominjem jer bi mozda moglo imati veze sa ovim izraslinama.
Unprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled. Prema opisu mislim da se radi o kondilomima.