Jesam li trudna?

Loki_7

Poštovani, zadnja menstruacija bila je od 26.6. Do 30.6., 7. I 8.7. nisam imala spolni odnos s dečkom ali ejakulirao je na moje noge nakon čega smo se okupali, dan poslije isto se ponovilo no nismo se okupali nego samo obrisali maramicom, Nakon toga par dana imala sam grčeve u trbuhu a 17.7. Imala sam smeđi iscjedak, a zatim dan poslije bijeli iscjedak i primjetila sam na maramici točkicu krvi, sutra trebam dobiti a ne osjećam nikakve znakove, postoji li mogućnost trudnoce?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Smeđi iscjedak je posljedica ovulacijskog krvarenja.

Loki_7

Poštovani i dalje menstruacija kasni, to je sad već 7. dan, osjećam da su mi bradavice bolne na opip, kakav je to znak?Sto mogu očekivati?

teuta06

Poštovani,

zadnji dan posljednje menstruacije bio je 02.07. Ciklus mi traje 25 dana. Sljedecu menstruaciju trebala sam dobiti 28.07., ali jos uvijek nisam dobila. 12.07. primjetili smo da je kondom spao, ali nakon sto je decko ejakulirao izvan mene. 27.07. imala sam nezasticen spolni odnos, bez ejakulice u vaginu.
U periodu od 22. - 29.07. bila sam na moru. Takođe sam imala neku blagu infekciju uha, pojavile su mi se bubuljice u lijevom uhu. 01.08. uradila sam test Clearblue na trudnocu, na drugu mokracu i bio je negativan.

Sto je uzrok kasnjenja, imam li razloga za zabrinutost?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Loki, očekujte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana teuta, prema navedenom, trudnoća nije moguća. Vjerojatno se radi o blažem hormonskom disbalansu.

avengedsevenfold

Poštovani,

imam pitanje u vezi trudnoće. Naime, imala sam nezaštićeni spolni odnos s dečkom 9. srpnja 2018. s tim da mi je ovulacija bila 5.7. Zadnju menstruaciju sam imala od 15.-19. lipnja (menstrualni ciklus mi traje 34 dana), a plodni dani su mi trajali od 30.6. do 6.7. Novu menstruaciju sam trebala dobiti 19. srpnja, međutim kasni mi danas već 17 dana. Moram napomenuti da mi menstruacija redovno kasni već jedno tri godine, najmanje 3-4 dana, a najviše je bilo 18. Nemam nikakve simptome trudnoće te sam jučer, nakon 16 dana čekanja, napravila test za trudnoću koji je bio negativan. Međutim, na internetu sam pročitala da se test radi ujutro, a ja sam ga napravila oko pola 7 navečer i sad me zanima je li to bila greška i je li moguće da mi zbog vremena u kojem sam radila test moguće krivo prikazano? Također, već sam neko vrijeme pod stresom zbog ispita koje imam u 9 mjesecu,a inače mi se taj stres odrazi u obliku čira (npr prošle godine sam u ovo vrijeme imala 4 čira istovremeno) tako da nisam sigurna ima li izostanak menstruacije veze sa stresom ili je test bio u krivu i zapravo sam trudna? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

avengedsevenfold

Poštovani,

zaboravila sam napomenuti da je dečko ejakulirao izvan mene te da sam koristila clearblue test za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa, test je pouzdan bez obzira što ga niste radili s prvim jutarnjim urinom. Najvjerojatnije je stres razlog kašnjenja menstruacije. Preporučam da učinite analizu hormona.

Teaaa123

Postovani,prije 5 dana imala sam nezasticeni odnos,ali partner je svrsio izvan mene i nakon toga je obrisao i isjcjedio penis i zatim smo opet imali odnos(koji je trajao minutu).Meni su se sada pojavili bolovi u donjem dijelu stomaku nalik onima pred menstruaciju(iako mi je menstruacija bila 2 dana prije odnosa) mene sad brine jel su to moguci neki jako rani simptomi trudnoce i jel trebam biti zabrinuta zbog tih bolova?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi sigurno nisu znakovi trudnoće nego se vjerojatno radi o ovulaciji koju mogu pratiti bolovi u donjem abdomenu. Imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana.

Loki_7

Poštovani, već sam pisala ovdje u ovu temu, naime i dalje mi menstruacija kasni sad već 14 dana no grudi me polako bole sve manje i manje, nikakvih drugih simptoma nemam. Napravila sam test clearblue prije nekoliko dana(5 mozda) i bio je negativan. Sto može biti uzrok kašnjenja? Mogu li oni bolovi i smeđi iscjedak biti povezani s tim ako mogućnost trudnoce ne postoji?
Hvala

zabrinuta55555

Poštovani, mjesečnica mi kasni već 16 dana, inaće koristim kontracepcijske tablete Zoely već 6 mjeseci i uz njih tokom spolnog odnosa uvijek koristimo prezervativ, ciklusi su mi uvijek redoviti, mjesečnicu dobijem uvijek na 1.tableti od druge kutije znaci svakih 28-29 dana mi dolazi mjesečnica, no zanima me slijedeće, da li postoji mogućnost trudnoće ako se partner i ja zadovoljavamo rukama te kad on stavlja prezervativ da li može rukama prenjeti sluz na kondom i tako da se dogodi trudnoća? Užasno sam zabrinuta i stalno sam pod stresom..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Loki_7, najvjerojatnije je u pitanju hormonska neravnoteža i posljedično kašnjenje menstruacije. Test je sa sigurnošću isključio trudnoću. Najčešći uzrok hormonskog disbalansa je psihičke prirode - stres, ali može biti i promjena u tjelesnoj težini, prekomjerna tjelovježba... Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana javite se liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zabrinuta5555, budući da uzimate kontracepciju ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje koriste oralnu hormonsku kontracepciju krvarenje ponekad može i izostati.