kondilomi

srammeje12

poštovani,
na unutrašnjoj strani stidnih usana primjetila sam kao neki osip, nevidljiv na prvi pogled, tek kad se popipa osjeti se ko neravnina i sitni sitni prištići, ali nisu prištići. Da li su to kondilomi ? Trenutno ne mogu do ginekologa , jer je sve bukirano i ne želi me primiti, a ja sam zabrinuta.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće prema opisu da se radi o kondilomima. Savjetujem pregled čim prije jer je važmo započeti sa terapijom ako se uistinu utvrdi da se radi o kondilomima.

sol31

Postovani doktore,imao sam mali kiruski zahvat odstranjivanja kondiloma na podrucju pubicne kosti, tj na korijenu penisa (rezanje vecih + paljenje manjih). Nakon 3 tjedna pocele su mi ponovo izrastati male tockice koje su presle u manje kondilome koje sam mazao kremom rosopas od jednog privatnog proizvodaca. Nakon 2-3 dana mazanja oni se osuse i nestanu ali to dosta pece i oni se stalno javljaju i javljaju... Da li postoji nacin da se rijesim HPV virusa iz organizma ili nesto kako bi sprijecio nastanak istih? HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s aldara kremom. Poradite na jačanju imunološkog sustava.
Konzultirajte dermatologa na našim stranicama.

puskinova

Poštovani da li postoji razlika između ravnih i šiljatih kondiloma u smislu da li je jedan od njih opasniji?
Biopsija je pokazala da imam ravne kondilome L sil,što je za biopsiju dobar nalaz Cin 1,pa je ginekolog odlučio da dođem na kontolu za 2 meseca jer postoji šansa da se povuku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razlike. Povući će se uz terapiju.

babylips83

Postovani dr, primijetila sam kod partnera na kozi tj na tijelu penisa jednu sitnu bradavicu boje koze. Istu takvu sam primijetila na testisima, samo po jednu. Da li je moguće da je riječ o kondilomima a zajedno smo vec pet godina i nismo imali probleme, ili moze biti da su meki fibromi? On ih ima po kapcima, vratu, pazuhu, stomaku, ledjima i na preponi, ali su svuda uglavnom po jedan ili dva na određenoj razdaljini, nema ih puno. Samo nigdje ne mogu naci da li je moguće da se oni nalaze na testisu i jos gore na kozi penisa ali nema nicega na sluzokozi. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radi o mekom fibromu. Oni su česti u genitalnom području i mogu se zamijeniti za kondilome. Kondilomi se izuzetno rijetko mogu javiti na testisima.