kada su plodni dani

jelena

draga doktorka,ako je prvi dan menstruacije 13.05.02 kada je najverovatniji plodni dan kome se vrlo radujem? hvala unapred

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Izračunavanje plodnih dana moguće je samo ukoliko imamo striktne podatke o duljini Vašeg menstraucijskog ciklusa, iako i u ovim slučajevima postoje značajne varijacije.
Ukoliko su Vaši ciklusi uredni i 28-dnevnog trajanja za pretpostaviti je da su polodni dani od 26 do 30. maja. Plodne dane najjednostavnije ćete izračunati tako da od razmaka između dvije menstraucije odbijete 13 do 17 dana.

Saraeldo

Dobro veče, da li mi možete izračunati plodne dane za decembar? 15.12.2020 mi je bila zadnja menustracija, ciklus traje 30 dana a menstrualno krvarenje mi traje 5 dana? Pitam da mi pomognete izračunati da bi mogla sebi odrediti datum začeća odprilike i da znam koji dani su mi bili neplodni?

Ivo Balenović, dr. med.

Plodni dani su bili od 27.12. 2020. do 3.1.2021.