Kakav nam je nalaz spermiograma?

Svezaljubav0608

Poštovani,
muž mi je radio nalaz spermiograma. 4 mjeseca pokušavamo trudnoću.Molim Vas možete li mi dati Vaše misljenje. Ja ništa nisam razumjela.

Nalaz je ovakav :

Reference:
Volume (ml) 2,5 ml 1,5 mls or more
Liquefaction time 30 60 mins
Sperm count(ml) 34 MILLION >15 million/ml
Total sperm count 85 MILLION >30 million/ml
Motility(%) 50% >40%
Progression %15(+3)%20(+2)%15(+1) >%32 (a+b) (a= +4) (b=+3)
Normal morphology 2% >4%
white blood cell (prazno) <1 million/ml

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, suprug ima smanjen broj spermija normalnog oblika (morfologije) oko 20%. Normalno treba biti više od 40%. To može dovesti do poteškoća kod oplodnje. Savjetujem da se javite nekom od zavoda za humanu reprodukciju.