kalmidija

skipper

Poštovani doktore

Molim vas za informaciju u svezi kalmidije , naime moj sin je dobio kalmidiju odnosno naručio je testove kod svog doktora , ali s obzirom
da njegova cura ima tu bolest vjerojatno je i on ima jer ima određenih simptoma , problem je što me on uvjerava da je to pokupio sa wc školjke na
fakultetu koju je par puta koristio , a ja nigdje na netu nemogu naći da se kalmidija prenosi tim putem , a problem nastaje jer nas u stanu ima 7 sveukupno
od toga 4 male djece koja sva zajedno sa nama odraslima koriste isti toalet odnosno školjku pa je sad nastala panika i svi smo u strahu za djecu te
nas interesira dali se kalmidija može dobiti tim putem i ako može kolika je inkubacija te na koji način da se zaštitimo mi koji koristimo isti toalet dali
sa nekakvim dezinficijansom da svaki put špricamo nakon svakog korištenja wc ili što da radimo trenutno tako i radimo sa nekim sredstvom za
čišćenje , ali to smo sada počeli a sin mi ima simptome već neko vrijeme a doktor opće prakse je mislio da se radi o upali mjehura pa do sada niko
nije ni reagirao .

UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM NA POMOĆI I ODGOVORU

NEUTJEŠNI RODITELJ

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o klamidiji. Riječ je o bakteriji koja se prenosi isključivo spolnim putem. Ukućani nemaju razloga za brigu.
Istu je zasigurno dobio od svoje partnerice.
Kod nje je potrebno napraviti bris vrata maternice.
Potrebno je da se liječe oboje. Kod muških se vrlo lako liječi. Kod žena izaziva blage supkliničke upale jajnika i jajovoda, gdje isti ostaju neprohodni, čest je uzrok steriliteta u žena. Važno ju je pravodobno liječiti.