Kasni mi menstruacija

Kaćita

Poštovani, prvi put sam imala odnose 16.01.2014. bez zastite i partner nije svrsio u mene.. Nakon toga sam dobila 20.01.to mi je bio redovan ciklus, nije bilo promjene boje i trajalo je koliko i obicno. Evo proslo je vise od mjesec dana i nisam imala odnose od tada. Imam sve simptome menstracije samo nisam dobila. Kasni mi 5 dana, kolika je mogucnost trudnoce? Sad sam pocela vjezbati, a i prehladjena sam da li je to moglo uticati na kasnjenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako ovaj ciklus niste imali odnose.

nadja.pett

Postovani,
Menstruacija mi je retko kada bila redovna, u glavnom uvek porani ili kasni par dana. Imala sam nezasticeni odnos sa deckom 6. dana menstruacije proslog meseca. Drugi odnos imali smo dan pre pocetka sledece menstruacije, takodje nezasticeni, ali pazili smo, decko nije ejakulirao u meni, kao ni prvog puta (medjutim, citala sam i o predejakulaciji). Menstruacija mi kasni vec 6 dana i plasim se da nije u pitanju trudnoca. Uradila sam do sada dva testa i oba su bila negativna, prvi sam uradila 3. dana kasnjenja, a drugi juce. Vec nekoliko dana me stomak boli u donjem delu isto kao kada treba da dobijem, imam jake bolove u ledjima, gasove i retku stolicu, cak sam imala i glavobolju. Pre par godina sam imala problema sa jajnicima (jedan jajnik mi je bio uvecan), ali to sam izlecila. Medjutim, plasim se da mozda postoji mogucnost da ponovo imam tih problema. Testovi, kao sto sam rekla, su bili negativni, da li bi trebalo da ponovim test? Trebao bi mi vas savet. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan ne treba ga ponavljati te se ne radi o trudnoći. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.
Moglo bi se raditi o anovulacijskom ciklusu kod vas i sl.

nadja.pett

Postovani, menstruaciju sam ipak dobila prekjuce, tj. 7. dana kasnjenja. Medjutim, nekako je drugacija, ili mi se samo cini, previse izgleda tamno, sada mi je 3. dan, a cini mi se kao da polako prestaje (uvek mi je trajala 6-7 dana). Imala sam jake bolove prva dva dana. Citala sam o trudnoci i u toku ciklusa, pa me plasi da nije mozda to u pitanju, a testovi su bili negativni. Hvala Vam na odgovoru.

manuela1990

Poštovani,

pila sam Yaz pilule 3,5 godine i prekinula prije 5 mjeseci. Ciklus mi je svaki mjesec bio točno 26 dana dok sam pila pilule, međutim kada sam prestala, ciklus se svaki puta povećavao. Zadnje mestruacije sam imala 24.04, 29.5. te 01.07. Prošlo je 40 dana od zadnje mestruacije te sam napravila test na trudnoću koji je negativan. S obzirom da sam se stalno štitila prezervativom i mislila sam da se ne radi o trudnoći. Trebam li ponoviti test za trudnoću za svaki slučaj? Već nekoliko dana osjećam probadanje u donjem dijelu trbuha i imam žućkasto bijeli iscjedak.

S poštovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manuela prema opisanomne radi se o trudnoći. Vjerovatno o pcos-u. Sugeriram pregled, UZV, te ev. spolne hormone.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadja, odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

oniona

Postovani,
posljednja menstruacija bila je 7.7.
Od 16.-24.7. svaki dan je bio nezasticen odnos sa snosajem vani.
Ocekivana menstrucija trebala je biti 4.8., ali kasni 8 dana. Test je napravljen 6.8. i pokazuje da je negativan.
U 4.mjesecu sam prestala piti pilule i do sada je svaki mjesec bila redovita menstruacija, 28 dana + 1, 2.
Zanima me Vase misljenje? Unaprijed hvala, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći. Svakako pročitajte prijašnje postove koji govore o uzroku izostanku menstruacije.