Kasni mjesecnica

Poštovani
Molila bi vas za odgovor radi se o kašnjenju mjesečnice
Naime imala sam nezaštićeniodnos 23.,24.,25. Proslijediti mjesec Pri kojem je svaki odnos bio unutra znaci nije tokom odnosa ni jedan snosaj bio van... Menstruaciju sam trebala dobiti 10.ovaj mj. koju nisam dobila ni danas kasni mi 3dana pravila sa dva testa oba negativna...pojavljuje se samo tamnosmeđi iscjedak tu i tamo i imam uzasne bolove u dojenje dijelu
stomaka koje inače nemam.... Dali je jos rano za utvrđivanje trudnoće testom. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme očekivanje menstruacije testovi na trudnoću su vrlo pouzdani, no nisu 100% sigurni. Dakle nije rano za utvrđivanje trudnoće testom. Najsigurnija metoda je određivanje beta HCG-a iz krvi.

Juicy14

Zdravo,imala sam odnos s deckom predzadnji dan mjesecnice.On je siguran da je svrsio van.Mjesecnica je bila 7.2 a sad je vec 14.3 a nisam dobila.Imam blage bolove u donjem dijelu stomaka,bubuljice,stresan period na poslu,razdraljiva sam,zut iscjedak,nadutost,manjak apetita.Inace sam prijee odredjenog vremena bila na terapiji za policisticne jajnike,zanima me da li postoji sansa da sam trudna ili je ipak nesto drugo?

Majkica2000

Zdravo
Zadnju menstruaciju sam dobila 8.2 i trajala je do 11.2
Inače traje neki razmak od 26 dana
A danas je 13.3 i još uvijek nisam dobila nisam radila test još uvijek sve mislim da ću dobiti uskoro kada mokrim nekad primjetim na toalet papiru nešto zuckasto i kao krv ali neznam osjećam grčeve u stomaku a nemam pojma šta je u pitanju nadam se da ću dobiti odgovor uskoro od vas i da ćete mi pomoci

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Juicy, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je došlo do hormonske neravnoteže. Savjetujem da učinite analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majkica2000, niste naveli da li ste imali odnose i kada ste ih imali, te da li ste koristili zaštitu. Ako ste imali spolne odnose bez zaštite u vrijeme plodnih dana moguće da se radi o trudnoći. Ukoliko niste imali odnose u pitanju je hormonski disbalans.