Kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete pričekati do 5.8.
Ako su dva testa negativna ne radi se o trudnoći. Možda upala, cista, pcos.
Svakako kad se kolega prati zatražite pregled i UZV.

greenlady

Srdačan pozdrav doktore!
U maloj sam nedoumici pa bih Vas molila za savjet;
radi se o sljedećem:
menstrualni ciklusi su mi neredoviti, 28-38 dana, nekada i većim razmacima,i dosta bolni, no u zadnja tri mjeseca nekako se poklopilo da je mens počela 23.u mjesecu, danas je 29.a još ništa :/ s tim da sam 23, 24. i 25 imala smeđi iscjedak...i mislila kako će odmah nastupiti i mens ali nije. i smeđi iscjedak je prestao nakon trećeg dana.
Imam lagane bolove u donjem djelu trbuha od kako je nastupio taj iscjedak, ali ništa prejako.

spolno sam aktivna,ne koristimo nikakvu zaštitu nego metodu prekinutog snošaja, s tim da je prošli mjesec suprug ejakulirao u rodnicu zadnji dan menstruacije. Naime, koristimo taj 'način sexa' već godinama i nije bilo, da kažem 'problema', imali smo dvije trudnoće planirane (1. spontani pobačaj2009, i 2.trudnoća-za koju je trebalo dvije godine da ostanem trudna, sretno završena 2012. u drugom mjesecu)
Bila sam kod svog ginekologa prije 4mjeseca i napravila sve pretrage; uzv, papa test i bris maternice, sve uredno.

Dakle, ja bih sada Vaše mišljenje, dali da čekam mens ili da napravim test na trudnoću/ili se javim svom doktoru za pregled?
I još sam Vas htjela pitati- vježbam aktivno već 3mjeseca a od prije tjedan dana sam počela i s trčanjem-može li to utjecati na kašnjenje mens? Ili u slučaju trudnoće-može li trčanje izazvati spontani pobačaj? Ako se i radi o trudnoći, želim je održati.

Zahvaljujem na utrošenom vremenu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovans, prvo i osnovno. Napravite test na trudnoću. Intenzivno vježbanje može rezultirati izostankom menstruacije.

Jana91

Postovani,
zanima me dali menstruacija moze da zakasni zbog ciste na jajniku? Oduvijek sam imala neredovite menstruacije, ali ovaj put stvarno ne mogu izdrzati zato sto PMS simptomi traju vec 2 nedelje, osecam neki pritisak i bol u donjem delu trbuha, cesto mokrim a evo vec 7 dana mi kasni a nedavno doktor mi je konstatovao cistu na desnom jajniku,uradila sam papa test cekam rezultate a danas imam neki tamnozuti sekret i nije mi jasno sta je to? Konkretno moje pitanje je : Dali cista moze da komplikuje redovit menstrualni ciklus?
Hvala unaprijed,
p.s.nadam se da ste me razumijeli ,iz mkd sam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je cista na jajniku mogući uzrok kašnjenju menstruacije.

dino3636

Dobar dan. Zabrinut sam što curi kasni menstruacija vec oko 2 tjedna (kako ona kaže). Dali je moguce da toliko kasni s obzirom na to da je bila neko vrijeme na mori i poslje toga pije antibijotike i 3 tableta za upalu zuba. i jos neke kapsule koje uzima vaginalno. Imali smo odnos bez zaštite ali uvjek je bio prekinut i nikad nisam do kraja isao. Narucena je ginekologu. Ali mene zanima vase mišljenje.
Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa jel napravila test na trudnoću?
Svakako da su to mogući razlozi kašnjenja.

dino3636

Nije. Nezna koliko su oni pouzdani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gotovo pa 100%.