Bolan odnos

nara27

Poštovani,moj problem je bolan odnos. Imala sam eritroplakiju koji je doktorica premazivala. Koristila sam arilin, dalacin i vagisan. Zadnji papa test je u redu,brisevi na ureoplasmu u redu,ali na anaerobe se pokazala gardenella. Sad sam dobila dalacin kremu i posli toga medazol vag. Partner nije dobio ništa . Nemam nikakvih simptoma,nikakav svrab,peckanje,miris. Baš ništa. Samo bolan odnos. Molim vas,recite mi jeli bol moguća od gardenelle? Ili od čega drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, bol kod odnosa svakako može biti od upale u rodnici, upale vanjskog spolovila, od suhoće rodnice, od izraslina u rodnici, zatim od anatomski kratke ili uske rodnice, također od ožiljaka od operativnih zahvata, epiziotomije,pregrada u rodnici itd.
Dakle mnogo je uzroka dispareunije(bolnog odnosa). Ako se sve gore navedeno isključi savjetujem korištenje lubrikanata(Gynaikol gel, Personal lubrikant itd)

nara27

Hvala Vam doktore. Nadam se da ću uskoro naći rješenje. Lijepi pozdrav

kata:::

Postovani,imam pitanje,kod mokrenja ne osjecam peckanje ,vec nakon mokrenja,takoder kod spolnog odnosa osjecam bol,u cemu je problem,moja gin.je rekla da je to kod mene normalno,urinokultura je uredna,zanima me vase misljenje,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kata trebali bi napraviti briseve uretre.