Kasnjenje menstruacije

lija-lija

Imam 22 godine, nikada ranije nisam imala redovnu mesnstruaciju, nekad dobijem na vreme, nekad porani 5 dana, nekad zakasni isto tako 5 dana.... Međutim kako sam izgubila nevinost, zadnjih 5 meseci dobijam tačno na 30 dana. Sada mi kasni vec nedelju dana. Dobila sam 6.2. a zaštićen odnos sam imala 13.2. i kondom nije pukao 100%. Onda sam 25.2. imala neki braon iscedak, nešto kao krv ali tamno braon i to je trajalo jedan dan u maloj količini. Zatim, sam imala opet imala odnos 5.3. i očekivala menstruaciju, 6.3. pomislila sam ako zakasni dan, dva ništa strašno ali nje još uvek nema :/ zakazala sam pregled kod ginekologa ali dok ne odem ako bi ima neko da mi nešto kaže o ovome, imali razloga za brigu s obzirom da sam malo uplašena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, a da napravite test na trudnoću?

gaga37

Postovani,
ovim putem obracam Vam se jer sam u strasnoj nedoumici....Imam 37 godina, majka sam troje dece, sve do sada sam imala redovne cikluse, na 23-26 dana ! Od maja 2012 godine pijem kontracepcijske pilule Alysma,sve je fukcionisalo do pre otprilike dva meseca! Od polovine februara 2 puta sam imala upalu sinusa,i jos uvek imam problema, razonorazni lekovi , antiobiotici ,aspirini ...
Zadnju menstruaciju imala sam 08.02.2012 (redovno je trajala 7 dana) tacno u tom periodu sam i pila antibiotik ,ali kontrac.pilule nisam uzimala (jednostavno sam zaboravila ) ,tacno 22.02. ponovo sam imala krvarenje (trajalo 2 dana) i od tada nista, odnose sam imala ali i zastitu !
Sad me interesuje da li je normalno da mi kasni i koliko jos da cekam pre nego sto se javim ginekologu???
Unapred se zahvaljujem na odgovoru...!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite doći će menstruacija. Pričekajte najviše 10-tak dana, ali mislim da će nastupiti i prije.

Ms0805

Lijep pozdrav. Inace nemam tedovite cikluse (uglavnom traju izmedu 26 i 29 dana) , no danas mi je 34. dan ciklusa. Ovaj mjesec osim PMS-a nisam imala neke druge simptome. Samo jednom ovaj mjesec nismo koristili zastitu, i to je trajalo nekoliko minuta, ali metodom prekinutog snosaja. Napravila sam 2 testa i oba su bila negativna. Je li moguce da mi kasni zbog promjene vremena, stresa ili zbog toga sto sam prije 3 tjedna bila bolesna? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da menstruacija kasni zbog navedenih razloga. Ne radi se o trudnoći.

Curasmora

Postovani,

Menstruacija mi kasni 23 dana, trudna nisam, napravila sam test nakon 11 dana kasnjenja i opet nakon 18 dana kasnjenja menstruacije. Ginekologica mi je preporucila da sacekam jos malo i ako se menstruacija ne pojavi da se javim na pregled, zadnji put sam radila uzv prije 2 mjeseca i sve je bilo u redu, rekla je da je razlog kasnjenja mozda stres jer sam studentica i bila sam izlozena stresu zbog ispita. Svake godine mi jednom ili 2put zakasni mestruacija 10-15 dana ali nikad mi nije ovoliko kasnila. Zanima me Vase misljenje, postoji li razlog za zabrinutost ili je moguce da mi stvarno toliko kasni zbog stresa? Nemam nikakvih bolova... Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno stres, fax itd. Slažem se sa savjetom vaše liječnice.

Laponica20

Imam 20 godina. Prije 15 dana sam poslednji put imala odnose. Zastitu ne koristimo, ali nikada nije svrsio u mene. Prosli mjesec sam dobila menstruaciju 16. Inace mi nije redovno, nekada dobijem nakon mjesec, nekada nakon 35 dana, nekada se oduzi i na 40-45. Pitanje je, kolike su sanse da sam trudna, i da li mozda postoji neki drugi problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa dakako postoji. Ne možete koristiti metodu plodnih dana jer su ciklusi neredoviti.
O ostalim uzrocima vidite u našim prijašnjim postovima.

Linalana19

Postovani, kasni mi menstruacija 4-5 dana. Inace su mi ciklusi redovni ali prosli mjesec se nesto poremetilo pretpostavljam zbog stresa oko skole, stvarno je bio veliki stres, zadnji odnos sam imala u 5 mjesecu u vrijeme neplodnih dana i poslije toga sam normalno u dan dobila menstruaciju takoder je bio 5. mj. Zabrinjava me zasto sad kasni, postoji li mogucnost trudnoce ili se zbog proslog mjeseca sve poremetilo? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogućnost trudnoće ne postoji. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postovima.

ludacris22

mojoj curi kasni vec 2 mjeseca...zadnji put je dobila u 5 mjesecu...napravili smo test nije trudna.
sta cinit sad? bila zadnjih dana pod velikim stresom, ali 2 mjeseca je malo puno.hvala

Lily89

Poštovani,
prije 2 i pol godine pocela sam s uzimanjem pilula Novinete. Prije tog imala sam neredovite cikluse tj. jednom 28 dana pa drugi put 43, pa opet oko 30 dana pa 47 dana. Posumnjala sam da mi jedan jajnik ne valja, no ginekolog je rekao da nemam razloga za brigu i prepisao mi te tablete. Naime, prije par mjeseci pocela sam trenirati i u 4 mjeseca otprilike sam izgubila 5,6 kg. Iako sam pila tablete, poremetio mi se ciklus i pocela sam ''krvariti'' i imati iscjedak u vrijeme kad nisam imala menstruaciju. Prestala sam pit tablete i krvarenje je prestalo. Zadnju menstruaciju sam dobila 1.5. pa 1.6. Gledajuci po tome, trebala sam pocetkom mjeseca dobiti. Sad je vec 20.7. a od moje menstruacije nista. Ispocetka se nisam brinula jer sam i prije imala neredovite cikluse pa sam pomislila da mi se vratio ciklus na staro, kao i prije tableta. No, sad mi je vec 50. dan ciklusa!
Decko i ja smo imali spolne odnose bez zastite, al nije svrsio u mene. Prije tjedan dana sam napravila test Gravignost mini i bio je negativan. Istina, zivcirala sam se oko ispita na fakultetu i sad se jos živciram jer mi kasni toliko.
Zanima me je li moguće da je test pokazao negativan rezultat ? Iduci tjedan idem kod ginekologa, ali ne znam sto da radim vise, da radim drugi test ?
Unaprijed hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ludacris, nek posjeti ginekologa. Postoje preparati kojima se izaziva menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lily ne radi se o trudnoći. Za svaki slučaj možete još napraviti jedan test.
Savjetujem druge pilule za regulaciju ciklusa.

Angie6

Pozdrav,

moja situacija je sljedeća, imam 23 godine i pila sam Diane 35 dvije godine, bile su mi prepisane zbog policitičnih jajnika. Doktorica je odlučila napraviti pauzu od 3 mjeseca da vidi ima li pomaka što se tiče stanja jajnika, zadnje pilule sam popila početkom 6. mjeseca i dobila sam menstruaciju 05.06., nakon toga sam tijekom odnosa koristila kondome, bilo je penetracije bez kondoma no ne konstantno, uvijek smo stavili kondom, nije svršavao u mene. Trebala sam dobiti menstruaciju 03.07. no nisam, napravila sam test na trudnoću Gravignost mini 16.07. s prvim jutarnjim urinom i bio je negativan, danas je 19. dan kako mi menstruacija kasni.
Uvjerena sam da nisam trudna no ipak postoji mala sumnja, doktorica mi je trenutačno na godišnjem tako da još ne mogu do nje. Zanima me može li se u mom slučaju policističnih jajnika dogoditi da menstruacija "preskoči" jedan mjesec? I da li postoji mala mogućnost da sam trudna? Ejakulat nikako nije završio u meni.

Hvala!

Angie6

Pozdrav,

moja situacija je sljedeca, imam 23 godine i pila sam Diane 35 dvije godine, bile su mi prepisane zbog policiticnih jajnika. Doktorica je odlucila napraviti pauzu od 3 mjeseca da vidi ima li pomaka sto se tice stanja jajnika, zadnje pilule sam popila pocetkom 6. mjeseca i dobila sam menstruaciju 05.06., nakon toga sam tijekom odnosa koristila kondome, bilo je penetracije bez kondoma no ne konstantno, uvijek smo stavili kondom, nije svrsavao u mene. Trebala sam dobiti menstruaciju 03.07. no nisam, napravila sam test na trudnocu Gravignost mini 16.07. s prvim jutarnjim urinom i bio je negativan, danas je 19. dan kako mi menstruacija kasni.
Uvjerena sam da nisam trudna no ipak postoji mala sumnja, doktorica mi je trenutacno na godisnjem tako da jos ne mogu do nje. Zanima me moze li se u mom slucaju policisticnih jajnika dogoditi da menstruacija "preskoci" jedan mjesec? I da li postoji mala mogucnost da sam trudna? Ejakulat nikako nije zavrsio u meni.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana kod pcos-a menstruacija može preskočiti i tri mjeseca. Riječ je o anovulatornom ciklusu i menstruacija može duže izostati. Ne radi se o trudnoći. SVakako se vratite na oralnu kontracepciju dalje.

Curasmora

Postovani,

pisala sam vam prije 10-ak dana... Menstruacija mi sad kasni 33 dana(trudnoca iskljucena sa 2 testa), bolova i dalje nema, samo neko kruljenje u dojnjem dijelu trbuha i to samo samo nakon 30.dan kasnjenje (kad mi je po pravilu trebala doci druga menstruacija). Ginekolog mi je na godisnjemu do 5.8., a i ja sam izvan grada... Ova situacija me bas izludjuje, trebam li otici kuci i u ginekologa koji zamjenjuje moga ili mogu sacekati do 5.8.? Moze li biti nesto opasno?