Kasnjenje menstruacije

cilaa_11

Postovani doktore, posljednju menstruaciju sam imala 27.02 - 02.03. Inace, ciklusi su mi redovni s prosjecnim trajanjem 29 - 31 dan. Nezasticene odnose imala sam 09.02, 14.02, 15.02. (prekinuti snosaj). Par dana nakon toga (17, 18 i 19) imala sam smedji iscjedak, koji mi se nikad prije nije dogodio u tom periodu ciklusa. Iscjedak je trajao tri dana i prestao. Ocekivanu mjesecnicu sam vec trebala dobiti, ali mi kasni. Juce sam uradila test koji je bio negativan. Prosle sedmice sam uzimala antibiotike (ako je to moglo da utice).

Molim Vas, mozete li mi reci sta sljedece da uradim i koji su moguci razlozi kasnjenja menstruacije? Hvala Vam puno unaprijed i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, od uzroka moguć je stres, cista pcos i slično. Pročitajte u prijašnjim postevima o uzrocima izostanka menstruacije.

cilaa_11

Hvala Vam na odgovoru. Prvi test sam radila, dakle, 03.03, zatim jos jedan 05.03 (oba na prvi jutarnji urin) i oba su pokazala negativno. Ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju, molim Vas da li je moguce da su testovi bili lazno negativni? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

lela21

Postovani, posljednhu menstruaciju imala sam 3.9, sada mi kasni vec 6 dana sto nikad nije bio slucaj. Nakon spolnog odnosa imala sam jako bol u jajnicima i donjem dijelu trbuha. Radila sam test te je bio negativan pa mogu iskljuciti trudnocu. Da li imam razlog zabrinutosti? Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija.

0Butterfly0

Postovani,
Imala sam prvi spolni odnos 1.9. te sam nakon toga bez kasnjenja dobila menstruaciju 11.9.(ciklusi mi inace traju 28 dana i nikada ne kasni ili urani).Nakon toga sam imala spolni odnos 19.9. i 3.10.Koristili smo kondome,ali me zanima postoji li mogucnost trudnoce,buduci da jos nisam dobila m.?
Unaprijed hvala,lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu ne trebate brinuti. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Malik123

Dobar dan,
imam 19 godina, nikada nisam imala spolni odnos, decko takoder, decko i ja se jedino igramo prstima, pokusali smo imati spolni odnos (stavljao je kondom svaki put) ali nije mogao uci u mene, i uvijek bi svrsio meni iznad spolnog organa ili po guzi, no jednom prilikom (dok je imao kondom) stavio ga je u mene no mene je jako zaboljelo i jako mi je pocela curiti krv, otisla sam na wc dok nije prestalo, nakon toga nista nismo radili, svrsio mi je ponovno iznad organa, trebala sam dobiti menstruaciju dan poslije, ali nisam, zanima me zasto mi sad vec 4. dan kasni, imam blage bolove kao da imam menstruaciju ali krvi nema, zanima me ima li to kakve veze sa krvi koja mi je iscurila nakon pokusaja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.
Dakako da se ne radi o trudnoći.

Malik123

Okej hvala, a zašto mi je procurilo dosta krvi? Da li je probio himen, jer mislim da nije jer nije mogao ući u mene..

Malik123

..pa me zanima da li je to urok kašnjenju možda? Hvala, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati bez pregleda. LP.

Nikolina96

Imala sam odnos sa dečkom, prvi dan plodnih dana, 10 sekundi nismo koristili prezervativ, nije svršio, stavili smo prezervativ, odnos je poslije toga trajao još 5-10 minuta. Iamala sam jako mnogo ispita, stresa, nervoza, nespavanja, smrsala sam 5 kg, dok sam skoro se udebljala opet koji kg. Kasni mi 10 dana, da li sam trudna? Bojimo se da nije neka tečnost izletila u tom odnosu 10 sekundi, iako smo sigurno da nije svršio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u svoje konstatacije svakako se ne radi o trudnoći.

malimis2

Poštovani doktore, zadnju menstruaciju imala sam 17.8, nakon toga sam imala zaštićeni odnos s partnerom, u istoj se večeri dogodio odnos prvi puta sa zaštitom, a drugi puta bez, odnos je bio 17.9. zanima me kolika je mogućnost trudnoće, gotovo smo sigurni da nije ejakulirao u mene, vidjeli bi da je, ali pati me to jer smo prvi puta imali zaštitu a drugi nee. mjesečnica još nije stigla i jako sam zabrinuta, molim vas brzi odgovor.
da napomenem da sam krajem devetog mjeseca krenila na faks, i preselila sa i stalno razmišljam o trudnoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako od 17.9 niste dobili menstruaciju svakako napravite test na trudnoću.
Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Zabrinuta.mala.

Postovani,
Pijem softinelle P tablete. Prije nekih tjedan dana nisam popila pilulu u tocno vrijeme pa sam ju popila drugi dan i nastavila piti redovno. Ginekologica mi je rekla da je moguce da cu imati prijelomno krvarenje ali nisam. Imala sam samo smedi iscjedak jedan dan. Menstruaciju sam trebala dobiti prije 2 dana. Da li mi kasni jer nisam redovno popila? I hocu li je dobiti uopce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete je.

malimis2

Poštovai, prije par dana sam vam pisala i napravila sam test, test je bio negativan, a moje menstruacije još nema, trebam li i dalje sumnjati na trudnoću?
Jučer se pojavio tamni smećkasti iscjedak, ali ništa više