Kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi. Ako ne dođe javite se na pregled i uzimat ćete gestagene za izazivanje menstruacije.

AniL

Pozdrav, doktore
Imam 19 godina, inače vrlo neredovite cikluse menstruacije, no u zadnjih 6 mjeseci bili su točni u dan. Sve do sada, jer mi kasni već 5 dana. Oko 20.9. (cca. 4 dana nakon završetka prethodne menstruacije) imala sam "spolni odnos" s dečkom. Spolni odnos stavljam u navodnike jer on je samo penetrirao u mene (bez kondoma), i nakon par sekundi je izašao, bez ejakulacije.
To je bio jedini "spolni odnos" u zadnjih više mjeseci. U zadnje vrijeme su mi ciklusi točni u dan, no ovaj put kasni, a ja ne osjećam nikakve znakove menstruacija (bol u donjem dijelu trbuha, živčanost i sl.)

Postoji li neka mogućnost trudnoće?

Napominjem da sam u međuvremenu počela studirati i preselila se u drugi grad i u zadnje vrijeme sam pod velikim stresom (a najviše zbog straha od neželjene trudnoće).
Nadam se da ću brzo dobiti odgovor...
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u konstataciju i ako nije bilo ejakulacije, naravno da se ne radi o trudnoći.

AniL

Koji je onda mogući razlog kašnjenja? Da li je ipak moguća trudnoća ako je u pitanju bila koja kap predejakulata? Već se brinem...

zlokotrk

Poštovani imam 36 godina i u životu nisam nikada imala "bijelo" niti bilo kakvo pranje.04.10.2016 sam imala nezaštićeni odnos sa partnerom.Menstruaciju sam prije toga imala redovno 28.08. pa 19.09. i trebala sam dobiti 11.10. ali je još nema. Imala sam simpome kao da ću dobiti (bol u stomaku i grudima) al nisam dobila a sada imam neki tamni iscjedak koji ne prestaje evo 7-8 dana.Tri puta sam radila tedt na trudnoću (Gravignost) i sva tri puta bio je negativan s tim da je zadnja dva puta linija kontrole bila smeđa umjesto crvena dok je linija trudnoće sva tri puta izostala.Postojili ipak mogučnost da sam trudna?Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anil pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o uzrocima izostanka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zlotrk ne radi se o trudnoći.

crnka27

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 19.09.2016. danas je 35 dan a ja je još nisam dobila, imam 31. god.
Odnose nemam tako da je trudnoća isključena. U ožujku ove godine prestala sam piti kontracepcijske pilule yaz
zbog povišenog kolesterola i triglicerida. Nakon prestanka uzimanja pilula imala sam redoviti ciklus svakih 29-32 dana.
U svibnju mi je otkrivena bakterija Clostridium difficile u debelom crijevu,tijekom uzimanja lijekova za bakteriju, mesntruaciju sam
imala redovito. Zanima me trebam li se brinuti. Zadnja dva dana imam jako blage bolove kao da ću dobiti ali je nisam dobila. Je li moguće
da sam se prehladila i da je to razlog kašnjenja?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

N.donna

Pozdrav,
Dobila sam prvu menstruaciju 5mj nakon proda,tocnije prosli mjesec,poslije toga sam imala nezasticeni odnos u vrijeme plodnih dana te slijedeca ocekivana mjesecnica nije nastupula pa sam napravila test 3.dan kasnjenja i bio je negativan,a sada vec kasni 2tjedna. Zanima me dali je moguce da je test bio lazno negativan ili se pak ciklus treba formirati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crnka, ne trebate brinuti. Pričekajte još nekoliko dana da nastupi menstruacija. Ponekad kasni. O uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

N.donna, ne radi se o trudnoći ako je test negativan. Nakon poroda često je kašnjenje menstruacije.