Kasnjenje menstruacije

ja657

Postovani, zadnje dvije menstruacije dosle su mi 13.8 pa 13.9. Imala sam jedan odnos sa kondomom prije neka dva tjedna ali svrsio je vani i sada je 23.10. I moje M jos nema. Od simptoma pms-a sam imala samo povećan apetit, promjene raspolozenja i malo me znao bolit trbuh, osim toga nista. Zanima me da li postpji mogucnost trudnoće ili da očekujem menstruaciju uskoro?

love123

Poštovani, prošli mjesec mi je menstruacija kasnila 20 dana, trebala sam je dobiti 1.9 a dobila sam je 21.9. i bila mi je normalna kao i prije i trajala je 6 dana.Trebala sam ju dobiti 21.10, ali mi opet kasni menstruacija. Imam jako osjetljive grudi, nadutost, te simptome sam imala uvijek prije menstruacije, ali sad imam također i jaku bol u jajnicima i trbuhu, a bol se širi u leđa. Da li je moguće da imam ciste na jajnicima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja657 prema opisanom ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Love 123 ne znam koji je uzrok izostanka kod vas. Sugeriram pregled i UZV da se ustvrdi pravi uzrok.

bmilica

Postovani,
Koliko je normalno da menstruacija kasni?
Redovno dobijam svaki 28i dan,medjutim sada mi vec kasni 7 dana. Proteklog mjeseca sam imala odnose bez zastite,ali mi nisu bili plodni dani. Takodje sam i prije par dana dozivjela veliki stres. Sta moze biti uzrok kasnjenja?
Unaprijed zahvalna.

adele23

Postovani,
menstruacija mi kasni 11 dana, ali u zadnje vrijeme cesce mokrim i imam nekakav rijetki, ponekad bjelkasti iscjedak. Znate li u cemu je problem?
Lijep pozdrav, unaprijed zahvaljujem

adele23

Da napomenem iscjedak je cudna mirisa i moze li ovaj problem biti uzrok kasnjenja menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bmilica može kasniti mjesecima. Koji je uzrok kod vas, ne mogu znati. Savjetujem da prevrtite prijašnje odgovore koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adele, o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

vampire55

Poštovani.
Menstruacije su mi nerodovite. Koji put dobijem nakon 34 nekad nakon 35 pa čak i 38 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 26.9 i trajala je do 1.10, mjesec prije dobila sam ju 24.8 i trajala je do 29.8. Pošto su mi nerodovit ne mogu sa sigurnošću znati kada su mi plodni dani. Ali poslijednji odnos imala sam 11.10. Prvo je bio nezasticen no ubrzo smo stavili kondom i svrsio je izvan mene u kondom tako da tu nemam sumnje. No nako nekih cca.30min ponovno je usao u mene i taj dio me brine da li je moguce da je nesto sperme ostalo, makar ona izvan tijela ne moze prezivjeti dugo i da je doslo do trudnoce??
Evo već je 7.11 i jos uvijek iscekujem mjesecnicu u stahu, makar imam osjecaj da cu je dobiti svaki čas. Dosta mi je bio stresan prošli mjesec pa možda mi i zbog toga kasni kao i zbog promjene mjesta življenja, bolesti i sl. No ipak me strah.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za svaki slučaj, no mislim da se ne radi o trudnoći.