Kasnjenje menstruacije

Zara121

Imam 19 godina,spolne odnose imam (uvijek kondom (extra safe) i NIKADA NE ejakuira u mene),pocetkom drugog mjeseca imala sam peckanje prilikom mokrenja tjedan dana,nisam se odmah obratila lijecniku,zatim nakon tj dana bolovi u bubrezima da se nisam mogla ustat,otisla njemu te mi dao antibiotike(koje nisam do kraja popila),imam inace cudne cikluse i najvise mi je kasnila 8 dana,jucer sam napravila test i negativan je (clearblue) imam bolove i nabrekle grudi,bijelo-zuti iscjedak i dolje me boli,kao da ce svaki cas doci ali je nema,prosla 2 mj mi je bila redovita,a prije toga isto kasnila po 7-8 dana, ovaj mj sam trebala.dobiti 13.02 ali je jos uvijek nema,sto dalje? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom imate pms simptome i vjerovatno ćete uskoro dobiti menstruaciju. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

anak1

Poštovani, spolno sam aktivna 22ogodisnjakinja sa dijagnosticiranim sindromom policisticnih jajnika ( uz neredovite menstruacije sa ciklusima i po 90 dana). Kao terapiju ginekologinja mi je prepisala Yaz pilule koje sam nakon 6mjeseci (u 11. mjesecu 2016.g.) u dogovoru s njom prestala uzimati zbog nuspojava. Posljednju menstruaciju imala sam 17.3. i od tada ništa. Posljednji spolni odnos imala sam 21.05. i nakon 40 dana sam kao mjeru opreza uradila test na trudnoću koji je bio negativan. Do dan danas nisam dobila menstruaciju a termin kod ginekologinje mi je tek u 9.mjesecu. Zanima me smatrate li da ovaj izostanak menstruacije mogu pripisati sindromu ili mislite da imam razloga za brigu i da se radi o necemu ozbiljnijem? Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test 40 dana nakon odnosa bio negativan sigurno se ne radi o trudnoći. Policistični jajnici su razlog kašnjenja menstruacije.