upala rodnice

zabrinutaa

doktore, imam upalu rodnice več 3 tjedna. prvo sam kupila canesten vaginalete, nije mi pomogao.. onda sam išla ginekologici koja mi je dala medazol vaginalete.
bilo je oke 3 dana, a sad se upala vratila opet.. boli me i peče kod odnosa i vani. dali mogu nešto kupiti u ljekarni ili opet ginekologici? zašto mi ta upala ne prestaje?
pred 2 godine ista mi se stvar dogodila. kupila sam 3x canesten, nije pomogao, onda mi dala medazol, nije pomogao, a na kraju sam kupila neke vaginalete za ph rodnice, onda mi je upala prošla. ako možda znate kako se te vaginalete zovu, možete mi reči?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, probajte sa Lactogynom na usta, ili lokalno stavljati Vivag, ili Vagisan.

Lucy888

Poštovani,

zbog upale rodnice počela sam piti Medazol. No, zapravo me zanima treba li i partner otići na pregled i liječiti se? Nije primjetio nikakve simptome, no strah me je da dok se ne izliječim zbog njegovog neliječenja opet dobijem infekciju.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, bilo bi dobro da i on popije kuru Medazola, da se upala kod vas ne vraća prečesto.

bjonda

Poštovani,
kod prvog ginekološkog pregleda mi je utvrđena upala rodnice i vrata grlića maternice, no kako mi ginekologica nije radila PAPA test i briseve ne znam koja od bakterija mi je uzročnik upala? Iscjedak mi je pojačan, gust, bjelkaste do žutkaste boje i neugodnog intenzivnog mirisa. Terapija je sljedeća: arilin rapid (jedna kutija), azitromicin 500mg (dvije kutije) i medazol tablete 400mg (jedna kutija) te istovremeno liječenje partnera. Sada me zanima koje od navedenih tableta treba koristit partner, azitromicin ili medazol?? I da li vaginalete korisitim dva dana zaredom ili koristim jednu pa tek nakon nekoliko dana drugu?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na iscjedak neugodnog mirisa, mislim da se radi o bakterijskoj vaginozi. Terapija sasvim opravdana, azitromicin (Sumamed) jedno kutiju vi a jednu partner. Arilin uzimate dvije večeri za redom. Tijekom uzimanja antibiotika savjetujem da si kupite preparate za obnovu normalne flore rodnice, jer se radi o agresivnoj terapiji ( Vivag, Lactogyn vag. itd)
PAPA test će vam doktorica napraviti nakon završene terapije i saniranja upale.

bjonda

Poštovani,
još samo jedno pitanje. Da li se u slučaju ove upale azitromicin uzima jednom dnevno tokom 3 dana ili drugačije?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tri dana uzimate po jednu dnevno od 500 mg. Dakle tri dana Sumameda. Također tri dan uzima i partner.

atina30

Poštovanje,

imam pitanje vezano za upalu. Bila sam pred mjesec dana na pregledu, uzeo mi je ginekolog papa test i danas me zvala sestra da mi je uocena upala rodnice. Nemam neke velike simptome (iscjedak,bolovi pri odnosu). Dosta sam sklona kandidi, i zna mi se javiti svaka 2 mjeseca. Citala sam da se kod nekih žena često vraća i da nema nekog konkretnog lijeka za to. Sad me zanima ako je upala rodnice možda vezana s tim,jer mi ovo ipak izgleda kao veći problem. Malo sam u strahu, da li se to može izliječit? I da li to izaziva neka veća bakterija možda. Imam partnera već duće vrijeme, ne koristimo zaštitu. Prije njega to nisam prakticirala ni s kim. Svaka informacija dobro bi došla za trnutnu situaciju.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nađene su upalne promjene na papa testu. Većina žena nema smetnje jer je upala blaga.
Napravite cervikalne briseve da se vidi o čeumu se točno radi.

em1ca

Dobar dan doktore...
Imam jednu pitanje u vezi rodnice(vagine)..naime u kako svim literaturama stoji,da rodnica treba imati "nabore" sa unutrašnje strane ... ja ih nemam omg Imala sam prije...sada su nestali...sad me interesuje da li je to šta opasno .. i usljed čega nastaje.
l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tko vam je rekao da vaš rodnica nije naborana? Ginekolog na pregledu ili to vi procijenjujete sama?
Svakako je nabranost izražena više kod djevojaka koje nisu rađale, a kod višerotki su ti nabori manje vidljivi ili ih nema.

em1ca

Dječko mi je rekao ... a i sama sam se uvjerila .. pod prstom je sve glatko ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na ginekološki pregled ds vam to kaže ginekolog a ne dečko, a ne vidim kod vas u čemu je problem.

mateaaaa

Dali smijem rodnicu mazati Nevenovom masti dok imam upalu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rodnicu baš i ne ali vanjsko spolovilo tj. stidnicu možete.

Necka_

prije dva dana sam posjetila ginekologa.rijec je o upali rodnice i koja je veoma jaka i imam ranicu ( doktorica je samo tako rekla nije rekla i gdje). dakle dijagnoza je upala rodnice.dobila sam medazol i polyginax vaginalete da ih koristim naizmjenicno i otapam u irigatoru te time ispirem rodnicu. posto ih svega ima 16 morala bih ispirati rodnicu 16 dana. nakon prva dva ispiranja ( jedan dan polyginax drugi medazol) osjetila sam nadutost u jajnicima i bol. da li je terapija ispravna i da li bih mogla prekinuti ovaj nacin terapije ili da nastavim sa ispiranjem? nakon terapije receno mi je da obavim papa test i bris.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite prema uputama vaše ginekologice.

bbb1

Poštovani,
Imam problema sa stalnom upalom rodnice. Barem mislim da je to upala rodnice jer mi je tako prije ginekologinja rekla kada mi je bilo isto ovako Koristila sam razne vaginalete i tablete i ne znam jel bilo kakve koristi jer ja simptome i dalje osjecam. Imam dolje iritaciju,neugodnost pri spolnom odnosu,poslje mokrenja osjecam iritaciju isto i kao da nisam do kraja izmokrila,bol u donjem dijelu stomaka. To mi se i prije dogadalo i mislila sam da je prvo upala mjehura ali urin je bio uredan. Onda sam otisla kod ginekologinje i rekla mi je da imam blagu upalu i dala vaginalete i neke tablete. Upala je trenutno prisutna vise od mjesec dana pa se brinem da se nebi nesto pogorsalo. Trenutno moram cekati 15 dana da mi se napravi dopunsko osiguranje i tek onda mogu otici kod doktorice. Zanima me jel postoji nesto sto mogu kupiti u ljekarni bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ljekarni možete uzeti neki od probiotika koji pomažu uspostavi normalne vaginalne flore (npr. Linex lady). Savjetovao bih da učinite cervikalne briseve i prekontrolirate razinu šećera u krvi.