Kasnjenje menstruacije

Txixnxa

Zadnja menstruacija bila je 29.7.do 6.08. Ciklusi su od 29-32 dana.13.08.imali smo nezasticeni odnos ,nakon 4 dana pojavio se smedi iscjedak koji je trajao 3 dana,a menstruacije jos nema,uradili smo 2 testa na teudnocu koja su bila negativna,sto dalje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam ultrazvučni pregled i po potrebi terapiju tabletama koje će izazvati menstruaciju.

Txixnxa

Postovani preselili smo u Njemacku gdje mogu kod ginekologa tek za 14 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probajte nabaviti u ljekarni Duhaston (dydrogesteronum). Uzmite 2x1 tabletu kroz 10 dana. Nakon prestanka uzimanja tableta trebala bi nastupiti menstruacija. Ukoliko ste kojim slučajem trudni neće štetiti trudnoći.

izgubljena95

Poštovani,
na tabletama sam Yasmin vec dvije godine iako sam imala pauze neke, imam policistične jajnike, u pauzama kad popijem kutiju menstruacija mi dodje uvijek drugi dan, sad je nema još, puknuo nam je kondom nekoliko puta i meni se dogodilo dva ili tri puta da sam zaboravila popiti dvije tablete za redom no popila sam ih čim sam se sjetila.. bila sam i dva puta bolesna i povraćala sam dok sam ih pila, znači da mi je zaštita bila smanjena.. ne znam da li da radim test na trudnocu i koliko su oni pouzdani?

majamija

Poštovani, molim pomoć. Naime, zadna menstruacija mi je bila od 29.07. do 2.08. sljedeca je trebala biti od 27.08. ako mi je ciklus 29dana, sto je bio prije trudnoce. Rodila sam prije 7mjeseci i od tada mi se ciklus malo poremetio traje od 29 do 36 dana. Seksualni odnos s partnerom je nezasticeni, ali prekidamo snosaj ( znam da to nije pouzdana kontraceptivna metoda) i za vrijeme plodnih dana, ako racunamo da ciklus traje 29 dana nismo imali odnos, no kako mi se to poremetilo,, nemogu sa sigurnoscu reci. Prije par dana primjetila sam smedji iscjedak koji je trajao dva dana i u malim kolicinama, kao da je dan ili dva prije kraja menstruacije.
Kod ginekologa sam narucena tek sljedeci tjedan, pa me zanima da li je moguce da je taj smedji iscjedak znak manjka progesterona, postoji li sansa za trudnocu ( nisam jos spremna psihicki napraviti kucni test ), ako postoji, trebam li se zabrinuti oko tog iscjedka?
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za izgubljena 95, savjetujem test na trudnoću. Prema svemu navedenom moguće je da je došlo do oplodnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za majamija, savjetujem test na trudnoću jer postoji mogućnost da se radilo o implantacijskom krvarenju.