Moguća trudnoća

Arta

Zadnja mjesečnica počela mi je 31.07. ,traje mi zadnje vrijeme 6 dana,a ciklusi su uglavnom 25-26 dana. Imali smo odnos s 5-6.07. i pukao nam je kondom. Ujutro oko 10 h popila sam Ellaone tabletu dakle unutar 12 h. Da li je moguća trudnoća? Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana (pretpostavljam da je odnos bio u 8. mjesecu - napisali ste 5-6.7.) Popili ste i EllaOne tabletu koja sprječava ovulaciju što smanjuje mogućnost trudnoće samo na teoretsku.

Arta

Puno Vam hvala na odgovoru.
Da li je moguće da menstruacija kasni zbog tablete ili se stvarno mogla desiti trudnoća? Za sad kasni jedan dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije kasni zbog tablete.

groof201

Postovani, zadnju menstruaciju dobila sam 26.7. Ciklus mi obicno traje 28-31 dan, pa sam sljedecu ocekivala 24.8, medutim jos nije dosla. 7.8. Smo decko i ja imali dva uzastopna odnosa u razmaku od 10ak minuta, koristili smo kondom ali drugi puta ga je stavio tek nakon sto je jednom usao u mene. 19.8. Sam imala jaku vrtoglavicu i slabost koja je potrajala oko pola sata. 21.8. Smo imali nezasticen odnos, prekinuti snosaj. 22.8. Sam ujutro imala blagu slabost i vrtoglavicu koja je kratko trajala. Inace imam specificne menstruacije, prije jedne vec 10ak dana prije osjetim simptome pmsa, imam izrazito bolne grudi, necisto lice, povremene bolove u desnom jajniku i povecan apetit, ali ta menstruacija je slabija i manje bolna i nju sam imala prosli mjesec. Kod druge menstruacije mi grudi postanu osjetljive svega par dana prije menstruacije i povecan apetit, medutim ona je puno bolnija. Sada ocekujem drugu opisanu menstruaciju, osjecam se slabije nego inace, umornija sam, kada ustanem mi se redovito zacrni pred ocima, nemam apetita ni priblizno kao inace u pmsu, medutim grudi su mi osjetljive vec 5-6 dana, jako cesto mokrim, imam necisto lice i povremene bolove u oba jajnika. Menstruacija mi kasni kao sto sam vec napomenula. Molim bilo kakav savjet, unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom mogućnost trudnoće je minimalna, gotovo nikakva. Ipak, za svaki slučaj napravite test.

Arta

Hval na strpljenju! Menstruacija je došla,28 dan,no čini mi se da nije tako obilna kao inače. Da li tableta može poremetiti i obim krvarenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta može poremetiti i obilnost i vrijeme menstruacije.

Arta

Hvala ! I hvala na razumijevanju!

Sbob6990

Poštovani, pisala sam Vam nedavno tako da cu sada samo u kratkim crtama ponoviti da znate o cemu se radi. Dakle imala sam nezasticen odnos 8.8., pri kojem nisam sigurna da li je partner ejakulirao u rodnicu, nije ni on siguran. Nakon toga smo pricekali mozda pola sata te imali jos jedan nezasticen odnos. 10.8. sam popila ella one tabletu. Ali kako mi je mjesecnica neredovita zadnjih par mjeseci, ne znam da li su mi bili plodni dani ni u kojem sam periodu ciklusa bila. Sada je vec 29. A ja jos nisam dobila mjesecnicu i grudi su mi nenormalno otekle i bolne, te sam stalno umorna. Iskreno bojim se da bih mogla biti trudna, stalno me to muci, nadam se da mjesecnica ne dolazi zbog stresa a ne zbog trudnoce!!!! Kolika je sansa da sam trudna? Zadnja mjesecnica je bila 30.7. a predzadnja 9.7., za 6.mj nemam zabiljezeno, te 30.5.. Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima popili ste tabletu na vrijeme. Ipak postkoitalna zaštita nije 100%-tna, stoga preporučam test na trudnoću. Tableta za dan poslije može poremetiti ciklus.

mivan0525

Poštovani,
nedavno sam napravila jednu glupost.
Naime, prestala sam koristiti Lyndinette u svibnju (koje sam pila zbog neredovitih ciklusa i zaštite) te sam u svibnju, lipnju i srpnju još dobila krvarenje redovno.
U kolovozu je krvarenje izostalo, a ja sam imala nezaštićen odnos 25.8. bez ejakulacije.
Sada osjećam blago bockanje lijevo dolje u trbuhu te nadutost, naravno na internetu sve to stoji kao najraniji znaci trudnoće pa sam odlučila provjeriti.
Kolika je mogućnost da sam trudna i kada najranije mogu napraviti kućni test iz mokraće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da bi mogao barem približno odgovoriti trebao bi znati datum zadnje menstruacije i koliko vam traju ciklusi. Plodni dani kod urednog 28-dnevnog ciklusa su od 11. do 17. dana (računajući od 1. dana krvarenja) i tada postoji najveća mogućnost oplodnje. Kod neregularnih ciklusa nemoguće je odrediti plodne dane samo na temelju datuma.

mivan0525

Poštovani, danas sam dobila mjesečnicu, a ubuduće ću izbjegavati rizične situacije, no svejedno vam hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Alucic

Postovani,
23.8. pocela mi je menstruacija koja je bila vrlo oskudna. 26-og sam imala dva zaredom spolna odnosa s ejakulacijom unutra. Petog dana od tada osijecam bol u desnom jajniku, porilicno stalnu i tu i tamo pojacanu. Ciklus mi traje 20-22 dana. Nemam volju za apetitom i stalno sam umorna. Da li je u tom periodu moglo doci do zaceca. Imam 39-40 godina. Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teoretski postoji mogućnost trudnoće. Spermiji žive do tri dana, pa ukoliko je ovaj ciklus ovulacija uranila moguća je trudnoća.

Alucic

Hvala na brzom odgovoru, ali i dalje sam zbunjena. Unazad 4-5 dana osijecam u donjem dijelu trbuha i bolove kao pred menstruaciju ili kao cak samu menstruaciju. Da li to znaci da ipak nije doslo do zaceca pa se javlja ovulacijski period ili sam i dalje u nizvjesnosti. Nikakve simptome osim ne zelje za hranom nemam i grudi su mi uvecane ali ne bolne niti ista. Kada da pricekam da napravim kucni test. Javlja se i umor, ali to moze biti iz vise razloga.
Unaprijed zahvaljujem ponovno
a.L

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, i da je teoretski došlo do začeća prerano je da bi osjetili bilo kakve simptome uzrokovane trudnoćom. Test možete napraviti u vrijeme očekivane menstruacije, naravno ukoliko ona izostane.