Kasnjenje menstruacije

Pupi222

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 29.04 i trajala je do 06.05. Ciklusi mi traju inace od 26-29 dana. Imala sam nezasticeni odnos ali bez snosaja, ne sjecam se da li su bili plodni dani, ali vec unazad godinu dana imam s partnerom odnose bez zastite ali uvijek pazimo i na vrijeme ide vam. Uradila sam 2 testa za trudnocu, jedan 29.05. A drugi 30.05. Oba su bila negativna. Da li postoji mogucnost trudnoce? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je od odnosa do testova na trudnoću prošlo više od 10 dana, oni su gotovo 100% točni.

oni

Poštovani doktore,

imala sam prije 2 tjedna 2x nezaštićen spolni odnos prilikom kojeg je moj partner svršio u mene. kako se moja menstruacija približavala, htjeli smo iskoristit situaciju pred mengu da ne koristimo kondome... od veljače pa sve do lipnja sam imala redovite mjesečnice zbog pijenja ženskih čajeva. ciklus je inače trajao 27 dana, a mjesečnica 5-7 dana. kako kada. seks smo imali: 23. i 25 svibnja. 25. svibnja je trebala ona doći.
Danas mi je 38. dan ciklusa. imala sam dosta stresno razdoblje na fakultetu pa je možda i to dijelom poremetilo sve. napravila sam prije 7 dana 2 testa koja su bila negativna. neke posebne simptome nemam osim: umora, lagana bol u dojkama (kako kada) na jači pritisak ruke i najčešće sa strane, prije 2 tjedna sam čak imala pritisak u gornjem dijelu trbuha bilo što da pojedem (mada ne pripisujem trudnoći) i kako sam opet počela piti ženski čaj jučer, počelo me ponekad grčiti u maternici ili probadati jajniku.

recite, što mislite na ovo? Unaprijed hvala. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu koji je uzrokovan stresom. Savjetujem da učinite analizu hormona. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, no ne možemo sa 100% sigurnošću znati kada je došlo do ovulacije.

Niksiiii

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 1.5. I trajala je do 7.5. Ciklusi su mi inace 30 dana.. Kasni mi vec 8 dana, spolne odnose nisam imala te se o trudnoci sigurno ne radi, ali me brine zasto toliko kasni.. Takodjer sam primjetila da mi je mokraca jako zute boje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da učinite analizu hormona. Ukoliko učestalo mokrite ili Vas peče prilikom mokrenja učinite urinokulturu, boja mokraće ovisi o prehrani i hidrataciji organizma i nije simptom upale.