klasicna operacija endometrioza

endo85

E ovako imala sam klasicnu operaciju ,cokoladna cista na lijevom jajniku . Poslije operacije imala sam tri menstruacije u za 35 dana. Moj ginekolog mi nije dao nikakvu terapiju a znam da se to moze vratit. Zabrinuta sam a jos uz to rekao mi je da imam upalu na grlicu materice. Molim vas da mi neko pomogne totalno sam zbunjena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate uzimati terapiju. Da li će to biti oralna kontracepcija, gestageni, vissane to morate dogovorit s vašim ginekologom.

endo85

hvala vam na odgovoru....a koliko dugo poslije ove operacije ne smijem planirat trudnocu...sad je vec proslo 1.5 mjesec od operacije. Trenutno sam na ovoj terapiji za upalu grlica maternice i mozete li mi reci koliko je to opasno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoću planirajte nakon pola godine od opetativnog zahvata.