klexsan

anetapp

Pocituvan doktore,
Bremena sum 6ta nedela. Predhodno imav 4 spontani vo 16ta nedela so prskanje na voednjakot. Vo\site slucai imav bakterija ureoplazma i edno zivorodeno bebe vo 32 nedela koe pocina po dve nedeli.Vo taa bremenost mi bese otvoreno grloto i mi bese napraven serklaz.Imam miomatozna matka so mnogu mali miomi koi ne mozat da se operiraat.
Sega mi preporacuvaat kako preventiva da primam klexsan.(Dimer 370 Ng/ml)
Ve molam za Vase mislenje i sovet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
terapija niskomolekularnim hepariom u trudnoći provodi se kod žena s nasljednom trombofilijom. Ne znam da li ste radili pretrage u vezi trombofilije, ali clexane neće djelovati na otvorenost ušća maternice i miome.