višak kilograma

rozy

Poštovani
evo u 33.tjednu trudnoće nakupila sam 17 kg viška i to sam se vagala pred 15 dana na zadnjem pregledu. nakon toga me ginekologica stavila na dijabetičku dijetu (1800kalorija) i sada sam izgubila oko 2 kg, uglavnom izbacila sam mineralnu i kruh iz prehrane i odmah palo. pošto sljedeću kontrolu imam tek za deset dana zanima me da li se imam razloga zabrinjavati ili ne je to normalno. tek sam otišla na porođajni i stvarno se puno krećem u toku dana.
hvala na odgovoru.
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s fizičkom aktivnošću i dijetom i neće biti razloga za brigu. 17 kilograma je puno, ali bitno je da Vam ne poraste šećer u krvi ili tlak. Pokušajte ne dobiti više na težini do poroda.