klomifen...

creatinglife

sto bi se moglo dogoditi da ginekoloski potpuno zdrava zena koja inace nema problema sa zacecem pocne uzimati klomifene?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ne bih to preporučio bez konzultacije s ginekologom...

Amy57

Poštovani, ovo je drugi ciklus sa klomifenom, sad sam dosla sa folikulometrije, danas mi je 16 dc. A folikul na desnom jajniku 29mm i endometrijum 13mm doktor kaze da ce puci svaki cas, ali meni se to cini prezrelo i da od toga nema nista.. nije mi htio dati stopericu iako sam pitala, razočarana sam, dali se uopšte takav folikul moze oplodit?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kada dođe do ovulacije svaka jajna stanica se moze oploditi. Promjer folikula pred ovulaciju mora biti 17 - 27 mm, a debljina endometrija veća od 8 mm kako bi moglo doći do trudnoće