kolposkopski nalaz

ak

Postovani,

Da li ste mislili na hpv bris ili hov bris i kakva je to vrsta hov brisa.
Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hpv bris.

petric1309

Poštovani,
nalaz kolposkopije znog cin3 i hpv 16 glasi:
dva biserno bijela areala leukoplakije sa slabo izraženim punktacijama i mozaikom. Veći dio egzocerviksa ne prima jod. Učini se punch biopsija i endocervikalna kiretaža.
Riječ je o transoframacijskoj zoni tip1, koploskopska promjena je <75%, nježni mozaik, leukoplakija, oštra granica lezije.
Budući da mi nije rečeno nakon zahvata što me čeka, zamolila bih Vas da mi pojasnite. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kolposkopski nalaz ukazuje na atipiju, tj. promjene koje su nastale uslijed djelovanja virusa na stanice vrata maternice. Zona transformacije tip 1 znači da je područje koje se promatra u potpunosti vidljivo kolposkopom. Daljnji postupak ovisit će o patohistološkom nalazu biopsije i kiretmana.

petric1309

Hvala na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

lucister

Poštovani Dr.,

Pozitivna sam na HPV 16 i 31 i na low risk.
Papa je CIN2 - cin3 pod upitnikom, a ovo je nalaz kolposkopije za koji vas molim tumacenje:

Vidljiva skg. na prednjoj usni od 1-3h gusti acidobijeli epitel. Na egzocerviksu široka svježa TZ. Na forniskima obostrano kodilomatozni kolpitis.
Javiti se za ciljanu biopsiju nakon sljedeće menstruacije.

MIslite li da se može letz biopsijom ovakva promjena ukloniti? Poklapa li se donekle s papom ovaj kolposkopski nalaz?

Hvala unaprijed na odgovoru.

LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kolposkopski nalaz se podudara s nalazom papa testa. Acidobijeli epitel ukazuje na mjesto gdje se nalaze abnormalne stanice, Takva se promjena može ukloniti LETZ konizacijom.