kombinirani probir

bubamara22

Poštovani,
molim Vas tumačenje rezultata ranog kombiniranog probira
nuhalni nabor 1,5
nosna kost prikazana
tjeme-trtica 71 cm

nuhalni nabor (NT) 1,5 MOM 0,84
F-bHCG IJ/L 58,40 MOM 2,38
PAPP-A mIJ/L 2123,00 MOM 0,62

RIZIK ZA DOB 1/304
RIZIK ZA DOWN ( TRISOMNIJA 21) 1/528
RIZIK ZA TRISOMIJU 18 EDWARDS I TRISOMNIJU 13 PATAU 1/9994

Također stoji napomena;
Na osnovi proračuna koji uzima u obzir biokemijske nalaze, biometriju i anamnestičke podatke nije pronađen povećani rizik za Down sindrom u odnosu na prosječan rizik koji odgovara dobi trudnice..

Molim Vas tumačenje i mišljenje da li bi Vi učinili danje pretrage.
Uzv je uredan
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test. Ne treba ništa više od toga.

vanja037

Poštovani,
molim Vas tumačenje rezultata ranog kombiniranog probira
nuhalni nabor 1,1
nosna kost prikazana
tjeme-trtica 63 mm
Uzv gestacijska dob 12 tjedana + 5 dana
Dob: 31 god.

nuhalni nabor (NT) 1,1 MOM 0,68
F-bHCG IJ/L 69,360 MOM 2,52
PAPP-A mIJ/L 1223,00 MOM 0,52

RIZIK ZA DOB 1/461
RIZIK ZA DOWN ( TRISOMNIJA 21) 1/429
RIZIK ZA TRISOMIJU 18 EDWARDS I TRISOMNIJU 13 PATAU 1/71451

Molim Vas tumačenje i mišljenje da li bi Vi učinili daljnje pretrage.

Uzv je uredan.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz ranog kombiniranog probira je uredan za vašu dob. Nisu potrebne dodatne pretrage

Amela1984

Postovani, zamolila bih vas za Vase misljenje i tumacenje nalaza. Na pregledu kod svog gineloga, sa 12 tjedana i 2 dana trudnoce izmjeren je nuhalni nabor od 1,5 i receno mi je da je sve uredu. Poslije par dana sam isla kod dr.ginekologa koji mi je kazao da je sve ok, ali da je malo povisen nuhalni nabor 2,5, ali da sve vidi nosna kost i da je sve drugo apsolutno uredu,ali da bi da provjerimo mogli otici na amniocentezu. Poslije ovog pregleda sam razgovarala sa svojim ginekolom, koji je smatrao da ovaj dr.doktor nije imao najbolji polozaj za mjerenje, te da da odem na jednu privatnu kliniku na 4d, gdje mi je raden fetalni skrining sa kombiniranim probirom. Zamolila bih Vas za tumacenje ovog nalaza i za Vase misljenje da li trebam ici na amniocentezu?

Dob: 32godine
Gestracijska dob: 13 tjedana i 6 dana
Nuhalni nabor: 2,1mm
Nosna kost prikazana
CRL: 79,0 mm
Fetalni otkucaj srca: 156 bpm
Free hCG 48.8 IU/I eguivalent to 1.728 Mom
PAPP-A 5.100 IU/I equivalent to 1.237 Mom

Trisomy 21 backround risk 1:453 adjusted risk 1:2698
Trisomy 18 backround risk 1:1182 adjusted risk < 1:20000
Trisomy 13 backround risk 1:3686 adjusted risk < 1:20000

Komentar: Ima nizak rizik za trisomiju 13, 18,21.

JanjaVz

Postovani,
na uzv s 12 tjedana trudnoce izmjeren je nuhalni nabor 2,74 mm. Ostali soft markeri negativni. Napravljen je Nifty test koji je uredan, tj. niskorizican. Smatrate li da je to dovoljno ili preporucate neke dodatne pretrage?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Amela 1984,
radi se o urednom, niskorizičnom testu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za JanjaVz,
kada je nuhalni nabor veći od 3 mm, raste rizik za trisomije 21, 18 i 13. Točnost NIFTY testa za te tri trisomije iznosi više od 99%. Mislim da ne trebate dodatne pretrage.

Amela1984

Poštovani,
Znači li to da po vama ne trebam ići na amniocentezu kako je doktor koji je prethodno izmjerio 2,5 nuhalni nabor savjetovao?
Tj., da li su ovi pozitivni rezultati kombiniranog probira dovoljni da se odustane od amniocenteze?
Srdačan pozdrav

JanjaVz

Najljepsa hvala na odgovoru!

Abjk123

Molim objasnjenje za kombinirani probir
Dob: 1/851, triosomija 21:1/1447, triosomija 18 i 13:1/100000

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Amela 1984,
Vaši rezultati kombiniranog probira pokazuju da se radi o niskom riziku za trisomije., dakle pokazuje samo kolika je mogućnost trisomije. Amniocentezom se može dijagnosticirati radi li se o trisomiji ili je kariogram uredan. Na Vašem mjestu ne bih išao na amniocentezu, ali na Vama je da odlučite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Abjk123,
radi se o urednom, niskorizičnom testu.

izganec0

Poštovani,
Molim Vas za mišljenje vezano za sljedeće nalaze kombiniranog probira.

Starost - 32
Slobodna beta-Hcg podjedinica 72,3 IU/L
Slobodna beta.hcg podjedinica 2,81 Mom
Papp-A 1634 mIU/L
Papp-a 0,65 Mom

Tjeme(CRL) 66,8 mm
Gestacijska dob 13+1
Nuhalni nabor 1,4 mm
Nuhalni nabor 0,82 Mom

Dobni rizik za T21 1:396
Biokemijski rizik za T21 1:80
Kombinirani (bio+uzv) za T21 1:485
Kombinirani rizik za T18 i T13 <1:10000

KOrigirane su Mom vrijednosti zbog pušenja.

Molim Vas mišljenje jer me zabrinjava visoki biokemijski rizik.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako je kombinirani rizik za T21 niži od rizika za dob, zbog povišenog biokemijskog rizika savjetujem da se javite vašem liječniku radi daljnje dijagnostike (Nifty test/amniocenteza)

izganec0

Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Tomi2512

Poštovani,
Molim vas za mišljenje nalaza i savjet.
Imam 19godina,prva trudnoća.

Gestacijska dob 13+2
Dobni rizik 1:1124
Biokemijski t 21 rizik 1:50
Kombinirani rizik za trisomiju 21 1:50
Rizik za trisomiju 13/18 + NT 1:10000
Nuhalni nabor mom 1,47
Tjeme-trtica u mm 70,9

BIOKEMIJSKI PODACI
Papp-a 1,33 mlU/ml 0,41
Sl.(beta)-hCG 91,4ng/ml 3,13

Molim za mišljenje i savjet.HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imate povišen rizik za trisomiju 21. Javite se Vašem liječniku radi daljnje dijagnostike.

Lady_ra

Poštovani, molim Vas tumačenje ranog probir testa:
Starost na dan poroda: 35
Tezina: 59kg
Pušenje: ne
Šećerna bolest: ne
Trudnoća: jednoplodna
Datum uzorka: 5.3.2018.
Slobodna beta hCG podjedinica: 105, 3 IU/L
2, 95 MoM
PAPP- A 1941 mIU/L
0,72 MoM

Uzv: 2.3.2018.
Tjeme-trtica CRL 50mm
Gest.dob UZV 11+6
Gest.dob na dan uzorkovanja 12+2
Nuhalni nabor 1,5
1,11MoM

Dobni rizik za T21: 1:248
Kombinirani ( biok.+UZV) rizik za T21: 1:203
Kombinirani rizik za T21: veći od graničnog
Kombinirani rizik za T18 I T13: <10000
manji od graničnog.

Hvala unaprijed i lijep pozdrav.