kombinirani probir

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imate povišen rizik za trisomiju 21. Rani kombinirani probir nije dijagnostička metoda, nego samo izračunavanje rizika, što znači da će od 203 trudnice s istim nalazom jedna nositi dijete s Downovim sindromom. Savjetujem da se javite liječniku radi daljnjih dijagnostičkih postupaka.

KK01

Poštovani,
Molim Vas za mišljenje vezano za sljedeće nalaze kombiniranog probira.

Bimbona1

Postovani mozete mi molim vas ocitat rezultate papp-A koncentracija 0,9mlU/ml korig.mom 0,55. sl.B-hcg koncentracija 27,2mg/ml korigirati.mom 0.67. Dobni rizik 1:681. Biokemijski rizik 1:2442. Kombi.rizik za trimosomiju 21, 1:10000. Rizik za trimosomiju 13/18, 1:10000. Gestacijska dob 11+6 , tjeme-trtica u mm 52,4. Nuhalni nabor-mom 0.71. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bimbona1, radi se o urednom, niskorizičnom testu

kiara09

Poštovani!
Molim Vas za pojašnjenje kombiniranog nalaza.
Dob 33 godine, treće dijete

CRL 61.5 mm
Gestacijska dob 12+6
Nuhalni nabor. 1.9 mm
Nuhalni nabor. 1.57 MoM

Dobni rizik za T21. 1:509
Komb(biok+uzv) T21. 1:366
Komb.rizik za T21. manji od graničnog
T18. 1:218,manji od graničnog

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema kombiniranom riziku (biokemija + uzv) spadate u skupinu umjerenog rizika za trisomiju 21. To znači da će od 366 trudnica s identičnim nalazima kao što su Vaši jedna nositi dijete s trisomijom 21.

kiara09

Hvala Vam na odgovoru.
Po Vašem mišljenju mogu bit smirena ili da idem na daljnje pretrage kao sto je npr Nifty test?

Ivo Balenović, dr. med.

Mala je šansa za trisomiju, ali ako želite biti 100% sigurni urdite Nifty test. Kombinirani probir je samo izračun vjerojatnosti.