Komentar nalaza hormona

lipa33

Poštovani, zamolila bih Vas komentar mog nalaza hormona koji je napravljen 3. dan ciklusa. Imam 40 godina, uredne cikluse, no u zadnjih par godina pojavljuju mi se miomi i polipi pa me liječnik uputio na analizu hormona.

TSH: 1.92 (ref. interval 0,38-5,33)
Slobodni tiroksin: 12.6 (ref. interval 7,9-14,4)
Antitijela na tireoglobulin: <0.9 (ref.interval do 4)
Antitijela na tireoidnu peroksidazu: 1 (ref. interval do 9)
Prolaktin: 180 (ref. interval 71-566)
FSH: 10.8 (ref. interval u folik. fazi 3,9-8,8)

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granici normale, lagano povišeni FSH odgovara Vašoj dobi.

dunja.dunja

Poštovani, bi ste li mi mogli prokomentirati nalaze spolnih hormona i oGTT testa. Radila sam i trombofilijske testove, ali rezultati mi još nisu došli (moram ih čekati mjesec dana) pa ću za njih mišljenje tražiti kasnije. (Doktorica je rekla da dođem na kontrolu kad mi dođu svi nalazi). Dijagnoza mi je PCOS. Ciklusi mi traju od 45-65 dana. Ovaj je izazvan Duphastone tabletama 2x1 kroz 10 dana.

Nalazi od 19.10., menstruaciju sam dobila dan ranije, tako da 2. dan ciklusa.

(P) oGTT - glukoza 0h - 5,3 mmol/L
(P) oGTT - glukoza 2h - 5,3 mmol/L

Trijodtironin, ukupni (T3) - 2,66
Tiroksin, slobodni (fT4) - 16,7
Tireotropni hormon (TSH) - 2,21
Prolaktin (PRL) - 344,1
Folikul stimulirajući hormon (FSH) - 7,0
Hormon luteinizacije (LH) - 16,8
Estradiol - 141,7
DHEA-S - 6,82
Testesteron - 2,54 (H)
SHBG - 34,0
FAI (TTEST / SHBG x 100) - 7,47

Metoda: ECLIA-CobasE601

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granici normale, osim što je minimalno povišen testosteron. Kod PCOS-a povišene su vrijednosti testosterona.