Smeđi iscjedak

SRM

Poštovani,
Ciklusi su mi redovni, 26 dana. Prije 2 tjedna bila sam na ginekološkom pregledu, sve je u redu, postojao je folikul koji je trebao puknuti svaki čas. Normalan, zdrav ciklus kako je liječnik utvrdio. Mene muči što sam nakon toga od ovulacije do menstruacije imala grčeve, a tjedan dana prije menstruacije mali krvavi ugrušak. Početak menstruacije je tamne boje (smeđe)? Molim Vas pomoć, što bi značili grčevi od ovulacije do menstruacije i smeđe krvarenje u početku? Nakon 2 dana i dalje imam smeđi iscjedak, ali sada ima i svježe krvi. Molim Vas savjet, sugestije? Suprug i ja radimo na bebi i nikad prije nisam imala ovakvih problema. Dali se početka ciklusa onda računa od početka smeđeg iscjetka?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, smeđi iscjedak prije menstruacije može ukazivati na slabiju funkciju žutog tijela i posljedičnu smanjenu produkciju hormona progesterona. Ovulacija može biti bolna jer prilikom ovulacije dolazi do pucanja površine jajnika i krvarenja na mjestu gdje je došlo do ovulacije. Ponekad to krvarenje može biti obilnije, čak i u trbušnu šupljinu što uzrokuje bolove. Slabija funkcija žutog tijela liječi se primjenom gestagena (progesterona) u drugoj fazi ciklusa.

Luciley

Poštovani,
Zadnja menstruacije mi je bila 6.9., inače mi je ciklus oko 28 dana. Zadnji odnos mi je bio 23.8.
Bila sam na pregledu kod ginekologa na kojem mi je radio ultrazvuk jajnika 10.9. I sve je bilo u redu.
Jučer sam primjetila lagani smeđi iscjedak, nemam drugih simptoma. Je li to normalno pred menstruaciju?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju disfunkcionalno krvarenje do kojeg dolazi zbog hormonske neravnoteže. Prema navedenim datumima moguće da se radi o slabijoj funkciji žutog tijela. Terapija nije neophodna, ali ukoliko bi se ponavljalo javite se liječniku.

sajka89

Menstruacija je pocela 19 og uvece i zavrsila 25 og ujutra. Malo je bilo braon isjetka...jutros.,dakle 27og opet braom iscjetka i sad ga ima. Nemam odnose...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o produženoj funkciji žutog tijela zbog čega se javlja oskudno krvarenje nakon završene menstruacije. Nije ništa opasno, a terapija nije neophodna.

sajka89

Hvala...uzela sam da radim hormone...strah me je....Sad se obrisah toaletom i imalo tamne krvi....sa malom sukrvicom...11 je dan ciklusa...je li to to? Ovo je već drugi ciklus da je ovako...Mada pila sam macinu travu oba puta pa ne znam može li to od nje...Šta ću ne znam...strah me da je nešto ozbiljno...Dr me skoro gledao na uzv sve ok rekao...Ne znam....

Ivo Balenović, dr. med.

Nije ništa opasno. Hormonski disbalans je učestala pojava.

Luciley

Poštovani, hvala na odgovoru.
Znači menstruacija će doći normalno oko 6.10.? Taj iscjedak ne računam kao početak jer prošli mjesec mi je isto tako samo 3 dana prije bio lagani iscjedak.

Ivo Balenović, dr. med.

Taj iscjedak se ne računa kao menstruacija. Ona bi trebala nastupiti u uobičajeno vrijeme.

sajka89

Poštovani,
Radila sam nalaze hormona, polne ću za 20 dana 2 dana ciklusa. Vrednosti hormona su:
Tsh 3.14 ( red.vred 0.40-4)
Slobodni t4 14.2 ( refer.vred 9.0-19)
Prolaktin 461(red.vre109-557)
Kortizol 399 (ref 101-536)
Je li mi.smedji iscedak posle mene.zbog stitne?

Ivo Balenović, dr. med.

Nalazi hormona štitnjače i prolaktina su uredni. Treba još odrediti spolne hormone.

sajka89

hvala. Sad mi je dan ovulacije i danas opet nesto na kafenkasto da ide sekret, i to rastegljivi...od cega mi je to kafenkasto?opet sam pila macinu travu...

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o ovulacijskom krvarenju.

ciki11

Poštovani,

U subotu veče sam radila test na trudnoću i pokazao je jaaako blijedu drugu crticu.. medjutim juce popodne mi se pojavi svijetlo smeđi iscjedak i ja se razocaram, mislila sam da je ipak stigla mjesecnica. Uvece je bilo jos malo tog braon iscjedka. Jutros nista. Uradim opet test i linija se vidi malo bolje. Iscjedka ima manje ali ipak ga ima.. kad god podjem da mokrim, bude nakon mokrenja svijetlo smedjeg iscjedka. Ne bole me jajnici, samo mi je malo kao pritisak dolje.
Planirala sam otici da mi vade krv i vide beta hcg.. sto mislite, da li je u pitanju trudnoca? Ako je, kakve su sanse da s plodom bude sve u redu kad vec ima tog smedjeg iscjedka?

Da napomenem da sam po kalendaru trebala dobiti ciklus sjutra ili preksjutra.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je u pitanju implantacijsko krvarenje.Ono je uobičajeno (ukoliko dođe do oplodnje) u vremenu oko očekivane menstruacije.

ciki11

Postovani doktore,

Hvala na odgovoru.. Uradila sam beta hcg iz krvi u medjuvremenu.. vrijednost je svega 7.1 .. to je lose zar ne? Mislim da ukazuje na biohemijsku trudnocu onda?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, još je prerano da bi donosili bilo kakve zaključke. Pričekajte još dva do tri dana i tada ponovite beta hcg. U urednim trudnoćama on se udvostručava otprilike svaka dva dana.