Kontacepcija Naelia

Padmee_amidalaa

Poštovani,
imam pitanje vezano uz uzimanje kontracepcije, 24 su mi godine i propisana mi je terapija Naelia, po naputku liječnika započela sam je uzimati ne prvi dan ciklusa već 12. nakon što smo obavili pregled jer imam neredovite menstruacije. Iako mi je napomenuo da je moguć izostanak krvarenja , došlo je 28. dan i nastavila sam uzimati u isto vrijeme pilule. Ono što me zanima je jesam li trebala pričekati s pilulama dok traje menstruacija ili sam dobro postupila što sam ih nastavila uzimati redovito, što me dovodi do sljedećeg, 4 placebo tablete uzimam normalno nakon što završim s djelatnim tabletama ili odmah prelazim na sljedeći blister (da ne dođe do ponovnog krvarenja nakon placebo tableta)?
Zahvaljujem na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta, 24 djelatne i 4 placebo. Krvarenje koje se javilo bilo je vjerojatno probojno što je uobičajeno u početku uzimanja kontracepcije. Organizmu treba malo da se prilagodi na nove doze hormona.

kate1234

Poštovani,

Koristim kontracepciju Naelia sad drugi mjesec i desila mi se situacija da sam zabunom popila 16. pa 18. tabletu. Na uputama sam pročitala da su blijedo žute tablete sve istog sastava pa sam stoga iduci dan popila 17.tabletu i kasnije sam nastavila s 19. itd. Jesam li dobro postupila? I je li smanjena zaštita time?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili. zaštita nije smanjena, nastavite s uobičajenim uzimanjem.