Mogucnost trudnoce

anchy_992

Poštovanje!
Prvi dan posljednje menstruacije bio je 20.10.!
Spolni odnos imala sam 31.10. Ne koristimo zastitu i sve je otišlo u mene. Moram napomenuti da mi se cesto desavalo kasnjenje u menstruaciji od prve menstruacije. Iako je posljednje vrijeme prilično redovno. Zanima me kolika je mogućnost za trudnoćom? Lijep pozdrav!

anchy_992

Da dodatno napisem u posljednja 3 mj prve dane menstruacije;
01.7. Pa 29.07
26.08
24.09

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana. Šansa za trudnoćom je oko 25%.

anchy_992

Ako smijem naknadno postaviti pitanje, iznenađena sam toliko niskim procentom.. u čemu je riječ? Hvala Vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

To su statistički podaci. Ne dolazi uvijek do oplodnje jajne stanice, niti se svaka oplođena jajna stanica uspije implantirati u maternicu. Isto tako, u ranoj trudnoći dolazi do spontanih pobačaja implantiranih jajnih stanica, što se klinički može očitovati samo kao zakašnjela menstruacija, a da žena niti ne zna da je došlo do trudnoće.