kontracepcija

lucijaaaa

Ja sam 31.09 pocela piti kontracepcijske tablete Naelia
24.10 sam popila prvu bijelu tabletu
Zanima me da li je moguce da sam dobila menstruaciju prije nego sam pocela sa bijelim tabletama zato jer sam 22.10 navecer prokrvarila ili su to samo nuspojave

bijele placebo tablete sam pila od 24.10-27.10 zanima me nakon koliko dana nakon sto ih popijem trebam dobiti menstruaciju
Po kalendaru sam trebala u nedjelju ali nisam
Da li je ono krvarenje mozda bila menstruacija
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje ste naveli je bila menstruacija, točnije prijelomno krvarenje. Prijelomno krvarenje je ono koje se javlja kod žena koje uzimaju kontraceptive. Ono je oskudnije i kraće traje od normalne menstruacije i u pravilu se javlja u vrijeme pauze/ili placebo tableta, iako ponekad može odstupati ili potpuno izostati.

sveznalica11

Poštovani,

Da li povremena upotreba ksalola (2-4 puta mesečno) može uticati na efikasnost kontraceptivnih pilula (konkretno pijem Logest)? Npr. ako sam popila ksalol u nedelju, a imala odnos u četvrtak? Pilule pijem redovno, svakog dana u isto vreme.

Hvala unapred,
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ksalol nema utjecaja na učinkovitost kontracepcijskih tableta.

Zaraa24

Pozdrav, pocela sam piti yasmin pills prije 21dan, a danas sam popila zadnju tabletu. Propustila sam jednu tabletu, a ne mogu se sjetiti je li bila zadnja tableta drugog tjedna ili 1. tableta zadnjeg tjedna. Propustenu tabletu sam popila iduci dan kada sam primjetila propust i nastavila redovno s uzimanje pills. Trebam li poceti s iducim pakiranje yasmin pills nakon 7ddnevne pauze ili bih trebala nastaviti bez pauze. Nazalost ne mogu sada da se sjetim koji od ta dva dana je bio propust, zato me i zbunjuje. Jesam li zasticena nakon 7 dnevne pauze s iducim pakiranjem?
Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada ste propustili tabletu, zaštita se nije smanjila. uradite 7 dnevnu pauzu i nastavite s novim pakiranjem.