kontracepcijske tablete i menstruacija

d_mala7

Poštovani! Pocela sam pit kontracepcijske tablete drugi dan menstrualnog ciklusa nakon pauze od 5 mj. Zanima me ako mi mozete reci da li sa koristenjem kontracepcijskih tableta menstrualni ciklus treba prestati nakon trece tablete? Hvala. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Odakle vam to?

d_mala7

Postovani! Samo sam pitala. Hvala Vam na odgovoru. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Anita007

Postovani, pijem tablete yaz vec 4 mjeseca, redovito, za sada nisam imala nikakvih problema, no mjesecnica mi je popracena ogromnim kolicinama rastezljive i duge sluzi kao u vrijeme ovulacije prije nego sam pocela piti yaz, sukladno tome htjela sam pitati postoji li ikakva mogucnost da ostanem trudna ako pijem sve redovito i imam nezasticen odnos tijekom te 4 placebo tablete,odnosno postoji li ikakva mogucnost ovulacije tijekom tih placebo tabbleta? Hvala Vam unaprijed na odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Klaudija25

pijem diane 35 vec vise od dva mjeseca,znaci prvu tabletu sam pocela piti prvog dana menstruacije pila sam 21 dan i imala sam sedam dana pauze u tih sedam dana pauze cetvrti dan mi je pocela nova menstruacija,nakon tih sedam dana osmi dan sam popila tabletu,zanima me da li se tableta pije dan poslije tih sedam dana pauze ili taj sedmi dan pauze i moze li to utjecati na mogucnost trudnoce?
i znaci poslije te pauze otprilike cetvrti ili peti dan menstruacije pocnem piti opet diane,mogu li nakon menstruacije imati spolne odnose bez dodatne zastite? zbunilo me to zato sto sam negdje procitala da tablete pruzaju zastitu od trudnoce samo ako se popiju odma prvi dan menstruacije,a ja ih nakon pauze pijem cetrvri ili peti dan menstruacije,ja se ispricavam ako sam vas zbunila pitanjima i ako sam nesta glupo postavila stvarno mi treba pomoc oko ovog

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana pauze a počne se osmi dan novi blister.
Zaštićeni ste sve vrijeme uzimanja kao i u pauzi.