trudna ili ne?

plava-sanchy

Poštovani, zanima me da li je moguć lažno pozitivan test zbog pcos-a? borim se sa njime i danas popodne sam radila test gravignost mini i pokazala se slaba druga crtica ali se vidi! pa me zanima jel moguće da uopće nisam trudna nego je zbog cisti pozitivan rezultat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je ali jako rijetko.
Ponovite test za dva dana.

plava-sanchy

Ponovila sam test i opet se vidi druga crta... nije onako jaka kao kontrolna ali se vidi, pojavi se nakon 2 min na testu. ja još ne vjerujem da je istina budući da se borim sa pcos-om i ovulaciju nisam imala više mjeseci. šta mi preporučate kad da odem na prvi pregled?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pregled za par dana. Uzv svakako.

plava-sanchy

Mene još uvijek muči sumnja... da je test pozitivan zbog ciste, jel bi na drugom testu bila isto crta ili ne? radila sam 5 testova i svi su pozitivni... idem na pregled drugi tjedan..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s cistom . Radi se o trudnoći.

mimi24b

Poštovani doktore,
zanima me razlika između elevita i prenatala? naime, ginekolog mi je preporučio elevit, ali sam ja kupila prenatal jer je isplativiji (ima 100 tableta košaju oko 140 kn dok elevit ima 30 tableta i košta oko 110 kn). jesam kupila krivo? trudna sam nekih 6 tjedana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste kupila krivo. Nikako. Jedan i drugi preparat namjenjeni su za prenatalno korištenje.

plava12345

Poštovani,

zanima me da li se kod testa za utvrđivanje trudnoće (Gravignost ) oboje oba prozorčića svijetlo rozom "kontrolnom" bojom, a zatim se pokazuje da li je test pozitivan ili negativan. Radila sam par testova istih i na svakom mi se pojavila negativna linija, međutim na nekim forumima piše ako ta prva kontrolna crta oboji oba prozora znači trudnoću?

Lijep Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Negativna linija znači da niste trudna.