kraći ciklus

ana

Stovani,
Imam pomalo neuredne duže cikluse (31-38 dana) i policisticne jajnike.
Ono zbog ceg sam zabrinuta je moj zadnji ciklus.Naime, dobila sam menstruaciju nakon 17. dana.U međuvremenu sam imala gripu i manji stres na poslu.Imam 33 godine i do sad nisam rađala.
Hvala. Ana

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Ana,
PCO ili policistični jajnici su bolest koa je karakterizirana neredovitim menstruacijama i nedostatkom ovluacija. Danas se često porpisuje oralna homromnska kontracepcija za stabiliziranje ljuštenja endometrija redovitim krvarenjima. Ukoliko želite zanijeti tada su na raspolaganju druge metode. Ovo krvarenje 17 dana je ipak produkt stresa i gripe.