Kratka menstruacija...?

marija018

Pozz! Dobila sam menzis 20.3 i 3 dana je bilo obilno krvarenje ko da neko me reze nozem i onda je bilo 3 dana tu i tam koja kapljica i 27.3 kada sam mislila da je zavrsila dogodio se preokret i ja sam opet pocela krvarit o cemu se sad tu radi dali da idem ginekologu ili? Hvala l p

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučio bih da napravite pregled da se ustanovi zbog čega toliko krvarite. Ne znam kakve su Vam menstruacije inače. Da li su redovite? Da li postoji mogućnost trudnoće? Uzimate li kakve lijekove?

lekicha123

Postovanje, zanima me koji su moguci razlozi kratkog trajana menstruacije naime curi mi svaki mjesec menstruacija kasni po par dana i traje 5-7 dana, ovaj mjesec joj je trajala 3 dana i 4. Je u potpunosti prestala.. vec smo 5 godina zajedno i nikada joj se to nije dogodilo, seksualno smo aktivni i nekada koristimo zastitu, a nekada ne. Uz to prosli tjedan je bila bolesna ali nije pila neke posebne tablete nego je uzimala strepsils radi kasljanja, takodjer joj je ginekolog pripisao vaginalete koje mora koristiti. Da li je to normalno i koji su razlozi moguci? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
menstruacijski ciklus kao i krvarenje ne mora uvijek trajati isto. Budući da ste spolno aktivni i niste sigurni da li je to zaista bila menstruacija preporučio bih da učinite test na trudnoću.

Chupe

Poštovani,
imam redovan ciklus od 28 dana. Imam obilne menstruacije koje traju 6-7 dana. Zadnja mi je trajala samo dva dana, vise smedje boje nego crvene. Provela sam dva dana u toplicama. Moze li to biti razlog krace menstruacije ili ipak imam razloga da radim test na trudnocu ( imam redovne odnose i ne koristim nikakvu vrstu zastite) ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da imate redovite odnose prvo učinite test na trudnoću.

Ika1994

Pozdrav, imam menstruaciju na svakih 33-36dana, sve menstruacije do sada su mi trajale u periodu od 3do7 dana. A ovaj mesec mi je trajala 1dan dok 2 i 3 dan samo par kapi, i prvi dan sam povracala. Mucnine i povracanje sam imala i pre.
Znam da nisam trudna.
Da li mi mozete reci da li je nesto ozbiljno? Imace prosle godine mi je odkriveno da imam insulinsku rezistenciju i ciste na jajnicima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Ako ste sigurni da niste trudni ne može biti ništa opasno. Bilo bi preporučljivo učiniti hormonski status.

anamarijajr52

Menstruaciju sam trebala dobiti 14.07 no dobila sam ju danas,koja ne izgleda kao inace.Zadnja tri mjeseca prvi dan imam obilne i bolne menstruacije, a danas je ujutro jedino bilo kao da ce biti normalna no njezin intenzitet se smanjio, gotovo da je nema. S deckom nemam spolne odnose,no međusobno se zadovoljavamo povremeno. Napominjem da je jedno vrijeme trajala 4 dana pa je produzila na 6 i tako mi je skoro godinu dana.No brine me ova jer je gotovo i nema,a bolovi su mrvicu manji nego inace.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Ako niste imali odnose sigurno se ne radi o trudnoći

sweetprincess

Postovani doktore, jako sam zabrinuta i molila bi vas za vase misljenje naime zadnja menstruacija mi je trajala od 2.10-6.10 inace traje 5 dana. Imala sam zasticene spolne odnose s deckom 4 dan menstruacije(5.10) i dva dana nakon menstruacije (8.10) oba puta je decko ejakulirao izvan mene u kondom. Međutim 27.10 sam trebala dobiti novu menstruaciju(ciklus mi traje 25 dana) i na taj dan 27.10 je bilo samo par kapi krvi i kada bi se obrisala nakon male nuzde krv je bila svijetlija,ujutro kada sam se ustala bilo je skroz obilna menstruacija natopio se ulozak i onda ponovo preko dana dosta manje krvi i tako sutradan isto(danas 29.10). Pod stresom sam dosta radi skole i inace sam veliki panicar pa sam sama sebe jos ispripadala da nisam mozda trudna jer sam citala o implantacijskom krvarenju. Lp(izvinite na ovolikome tekstu)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom sigurno se ne radi o implantacijskom krvarenju, nego o normalnoj menstruaciji. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja.

Mrk94

Postovani doktore, devojka i ja smo imali poslednji odnos 29.04. bez zastite neko vreme a onda i sa zastitom gde sam ejakulirao u kondom koji je bio ceo i posle odnosa. Ona je trebala da boije menstruaciju 01.05. ali je dobila 04.05. i kaze da joj je trajala svega 2 dana prvi dan normalno i normalne boje, drugog dana vec malo manje da je uvece skoro stalo,a treceg dana ujutru je primetila samo nekakvu mrlju na ulosku, inace nema redovne cikluse . Majka je upozorila da to mozda nije menstruacija pa je jutros na 10ti dan od poslednjeg odnosa odradila test i bio je negativan.... Ima li kakvih razloga za brigu oko trudnoce?
Veliki pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom sigurno se ne radi o trudnoći. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog trajanja i intenziteta.

Andjelica95

Postovani, 4 mjeseca sam pila Duphaston zbog neredovnih ciklusa, menstruacija je dolazila na 45-50 dana. Posljednja 3 mjeseca se uredovila, inace mi traje 6 dana i prva dva dana je malo obilnija, ostalih manje.Pila sam Duphaston od 11 do 26 dana ciklusa i pocetkom februara sam popila zadnju kutiju, menstruacija je dosla 08.02. medjutim trajala je samo 3 dana, prva dva dana nije bila toliko obilna a treci vec nije bilo nista.Posto menstruacija nije bila obilna imala sam odnose 2 dan menstruacije, koristimo metodu prekinutog snosaja i sigurna sam da nije bilo ejakulacije unutar rodnice, jedino me brine da li je moglo kod ponovljenog odnosa ostati sperme na splovilu, momak je obrisao vlaznom maramicom, ali nije mokrio i bili su neplodni dani. Grudi me trenutno bole jako, kao da tek trebam dobiti i imam bijeli iscjedak. Da li je normalno da menstruacija traje toliko kratko i sta bi mogao biti uzrok prestanka? Kolike su sanse za trudnocu? Inace sam citav januar bila pod velikim stresom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Obzirom na neredovitost ciklusa savjetujem da uradite hormonsku obradu.

leaibruno

Poštovani,
Ciklusi mi traju 28-30 dana, a prvu menstruaciju sam dobila s 12 godina. Unazad godinu dana, a mozda i dulje, primijetila sam kako se menstrualno krvarenje smanjilo s uobicajenih 6 dana na 2-3. Pri tome obilnije krvarenje traje svega prvi dan, a zatim imam smedi iscjedak. Vadila sam spolne hormone i nalaz je bio uredan. Da li bih trebala jos nesto uciniti ili je sve u redu?
Hvala na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Jačina i dužina menstrualnog ciklusa mogu se mijenjati tijekom generativnog razdoblja.

Anaaa123455

Postovani,

Imala sam nezasticen odnos 8.5.2019. ali partner nije ejakulirao u mene koliko znam
Dobila sam mjesecnicu 23.5. sto je prema mom kalendaru koji je obicno tocan, bilo 5 dana ranije i iako mi obicno traje 7 dana, ovaj put je 3 dana i bila je tamnija i slabijeg intenziteta nego inace.
To me prestrasilo pa sam 2.6. napravila test za trudnocu i bio je negativan, za jedno 3-4 dana sam napravila jos jedan i takoder je bio negativan.
Sljedeca mjesecnica je dosla 14.6. sto je prema mom kalendaru ponovno bilo prerano, ovaj put 8 dana ranije i opet je bila slabija i tamnija.
Posto sam i dalje prestrasena, napravila sam jos jedan test 27.6. i ponovno je bio negativan
Za testove sam svaki put koristila prvu mokracu ujutro tako da me zanima je li moguce da 3 testa lazu? Ili mi je mjesecnica jednostavno cudna iz nekog drugog razloga
Ginekologa cu posjetiti ali ne mogu tako brzo dobiti termin pa samo zelim otkloniti sumnju za trudnocom prije toga
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, sigurno se ne radi o trudnoći. Možete biti mirni.