Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kratka menstruacija...?


Autor Poruka

Af321

15.07.2019. 16:05

Poštovani
Normalna menstruacija mi traje 7-8 dana. A ovaj mjesec sam je imala samo 4 dana. Uobičajno imam jake grčeve, a ovaj put su bili blaži a i sad nakon menstruacije imam grčeve u stomaku i napete grudi

Ivo Balenović, dr. med.

15.07.2019. 16:25

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Ukoliko imate odnose, uradite test na trudnoću.

Gabry

16.07.2019. 09:15

Dobro jutro. Postovani, ja ne mogu da spavam od brige, naime seksualno sam aktivna, uzimala sam nekolkiko meseci Mikroginon posle preglede i konsultacije sa lekarom. Ostavila sam ih oko dava meseca i sad sam htela ponovo. Kako sum mi rekli kod lekara one se pocinju uzimati prvi dan kad se dobije menstruacija. Proslog meseca imala sam na 10 jun. sad kad je dosao znak da sam dobila, (braon ono na pocetku), ja sam uzela prvu Mikroginon tabletu. Narednog dana vise menstruacije nijde bilo, samo braonkasto imam na gacicama kad juce sam videla da se i to gubi. Otisla sam kod maticne pogledala ke na eho i rekla sve je u redu, ne brini se cak i ne vidim materijala za menstruaciju. Zaledila sam se. Pitala sam dali je to mozda znak da sam trudna rekla mi “ne verujem”. Imala sam odnos 2 ili 3 Jula. Napravila sam test ali neznam sad koliko je validan. Negativan je. Odnose sam imala nezasticeni ali smo pazili. Dali je moguce da sam trudna? Dali se to ne bi pokazalo na testu ili na eho (znam da je prerano). Dali je moguce da mi je menstrucija prekinila zbog pocetka tablete za kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

16.07.2019. 16:25

Poštovana, menstruacija je prestala jer ste počeli uzimati oralne kontraceptive. Ne radi se o trudnoći.

Lana7777

19.06.2020. 10:45

Dobar dan
Imala sam proslu mjesecnicu 8.5 poslje 39 dana ciklusa, inace imam neredovite cikluse
Druga je dosla sada 16.6 navecer i trajala je do jucer stim da je bila obilna prvih dva dana, jucer vec je pri kraju dana skroz se smanjila i nestala.
Htjrla bi pitati dali je sve uredu? Inace mi ciklusi traje prvi dan najvise ,drugi dan jos ide i treci je skroz malo,dok cetvrti vise nemam samo iscjedsk kao i peti dan
Moram napomenut prosli mjesec sam bila pod velikim stresom

Lana7777

19.06.2020. 11:05

Moram napomenuti da sam majka i da dojim jos uvijek svakodnevno dijete po potrebi
Odnose sam imala 2 puta i jednom u plodnim danima ,zasticene kondomom i kondom je poslje provjeren di je bio citav.

Ivo Balenović, dr. med.

20.06.2020. 00:35

Poštovana, to je sve u redu. Dokle god dojite ciklusi mogu biti neregularni.

_makiicaaaa_

07.03.2021. 22:30

Postovani,
Vec sam Vam pisala. Nezaaticeni odnos imala sam u plodnim danima, visoka sansa za trudnocu je bila, ali bez ejakulacije u rodnici.Menstruaciju dobijam na 30. dana. Ovog meseca sam dobila tacno kad treba, s tim da mi je prva dva dana islo normalno, a evo treci dan nemam nista, zavrsila se. Inace mi traje 5-6 dana. Pa me zanima da li je to lazna menstruacija obzirom da traje krace nego inace, a dobila sam na vreme i da je u pitanju trudnoca?
Hvala unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

08.03.2021. 09:55

Poštovana, nema razloga da bi se radilo o lažnoj menstruaciji. Ako se želite uvjeriti, uradite test na trudnoću.

_makiicaaaa_

27.05.2021. 08:50

Postovani doktore,
Menstruacije su mi bile na 30 dana, prosli i ovaj mesec dobila sam na 28. Stim da su dosta oskudnije nego inacee drugi dan kao da ce prestati i tako mi se vuce do 4,5. Ranije su mi trajale po 4 dana i 5 pomalo. Uzmimam brufen vec sigurno dve meseca kao i ostale tablete protiv bolova, obziram da mi radte umnjak, a doktor ga ne moze izvatoti dok malo ne izbije. Citala sam da brufen moze izvatvati oskodniju menstraciju pa me zanima da li je to tacno ili se moram zabrinuti? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

27.05.2021. 12:20

Nema razloga za brigu. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Ana2605

29.05.2021. 14:55

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 28.4. Oduvijek mi traje 7 dana i obilna je, a sad mi je uranila 3 dana (22.5.) uz jake bolove u grudima, leđima i zdjelici i bila vrlo oskudna, svjetlocrvena i trajala 2 dana. Decko i ja smo imali cijeli ciklus nezasticene odnose i ejakulirao je u mene jer zelimo bebu. Napravila sam 2 testa na trudnocu 24. i 26.5. I oba su bila negativna. Je li potrebno uciniti jos jedan test?

Ivo Balenović, dr. med.

29.05.2021. 19:40

Poštovana, ponovite test za nekoliko dana. Prema opisanom, možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

user1412

16.06.2021. 18:05

Poštovani imam sve simptome menstruacije sto su najcesce bolne grudi, dobijem menstruaciju i prvi dan imam menstrualne grceve, ali svaki iduci dan je jako lagano curenje, jedva da ima krvi, traje dan dva krace, inace mi je trajala 7 dana ali ima pokoji ugrusak na ulosku, nekad veci nekad manji. zanima me je li to svejedno prava menstruacija s obzirom na ugruske. seksualno sam aktivna, uglavnom koristimo kondom i nikada nema svrsavanja unutra. takoder su mi dosta neredovite menstruacije, zna kasniti pa biti slaba, onda nakon dva tri tjedna bude kao normalno krvarenje. testovi na trudnocu su mi uvijek bili negativni

Ivo Balenović, dr. med.

17.06.2021. 10:10

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. One ovise o hormonskom djelovanju. Ako mislite da su se jako reducirale, možete odrediti hormonski status.

arctic_monkeys

17.06.2021. 12:40

Poštovani,
da li je moguće da u ciklusu od 28 dana ovulacija bude 13-ti dan ciklusa? Da li je to rano?
13 DC sam osjetila probadanje u desnom jajnik, karakterističnu za ovulaciju. Da li je to znak da ovulacija nastupa?

Ivo Balenović, dr. med.

17.06.2021. 13:25

Poštovana, moguće je da ovulacija nastupi 13. dana.

_makiicaaaa_

17.09.2021. 18:40

Postovani doktore, zanima me da li je normalno da menstruacija traje 3 dana, a ranije mi je trajala do 5, i bila je oblinija. Posladnja 3,4 ciklusa su mi manje obilna i traju krace, inacr dobijam na vreme uz dan, dva razlike sto smatram da je normalno.Sada mi je zadnji put prvi i drugi dan isla normalno, bila je crvene boje dok je treci bila braon. Pa me zanima da li je nesto ozbiljno u pitanju, svakako cu i i i na preglead ali me zanima i vase misljenje. Hvalaa unapred

Ivo Balenović, dr. med.

18.09.2021. 10:20

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Noraaa123

19.04.2022. 16:40

Poštovani,
Menstruacija mi inače dolazi između 29og i 35og dana. Ovaj put osjetila sam blage bolove u području maternice 34og dana a 35og dana izašlo je malo krvi u zahodu pa sam pretpostavila da je menstruacija krenula. Ostatak dana nije bilo ništa na ulošku. Idući dan probudila sam se također s bolovima i pri prvom odlasku na wc primijetila sam krv(normalne boje) u zahodu međutim ništa na ulošku. To je bilo jutros. Od tada je samo prisutna blaga bol u donjem dijelu trbuha međutim krvi više nema. Je li moguće da sam trudna ili je u pitanju samo kratka menstruacija s obzirom da mi je ovaj mjesec bio jako stresan. Unaprijed hvala na odgovoru!