krvarenje

zabrinutaa

doktore, pijem qlairu 4 mjeseca. prošli mjesec javilo mi se krvarenje poslje 15-ste pilule. i trajalo je 7 dana, 3 dana poslje dobila sam normalnu mengu kako i treba biti po planu.
ovaj mjesec, krvarim nakon 20-te pilule. pa u čemu je problem? dali su mi pilule preslabe ili što?
prije qlaire pila sam yasmin 3 godine i nikad nisam krvarila. prešla sam na qlairu jer su navodno najzdravije, ali ovo mi više nije normalno! što da učinim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vratite se na Yasmin. To Vam je moj savjet.

zabrinutaa

možete mi još samo reči, ako to nije ništa dok se prebacim na yasmin?
jer sam pila 3 godine yasmin, imala pauzu 4 mjeseca, počela opet s yasminom, pila yasmin 2 mjeseca, prebacila se na qlairu, pijem 3 mjeseca, i sad opet na yasmin?
neće biti nikakvih posljedica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, neće biti nikakvih posljedica, ne brinite.

zabrinutaa

a kako da sad s qlaire prijeđem na yasmin? popijem sve pilule i onda drugi dan odmah počinjem s yasminom, ili zadnje dvije iz kutije qlaire ne pijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, popijte sve od Qlaire i onda odmah idući dan počnite sa Yasminom.

zabrinutaa

doktore, zbog čega se događa to krvarenje između ciklusa? dali je to istina da mi pilule (qlaira) imaju premalo hormona pa mi zato ne pašu?
i ako je tako, znači da bi mogla i zatrudnjeti makar ih pijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o spotting krvarenju. Istina je da navedeni kontraceptivi imaju malu razinu hormona. Nećete ostati trudni ako ih redovito uzimate.

lik-20

Poštovani,problem je sljedeći,moja djevojka koja ima 17 godina,krvari zadnjih 3 dana,al po nekoliko kapljica,menstruaciju je imala 25.3 i trajala je 5 dana,kao i svaki mjesec,a onda 6 dan ništa,mislila je da je prošlo,no međutim 7 dan je opet krvarila i kaže da su bili komadići nekakvi :/ i jako smo se oboje uplašili,dan poslije opet ništa i imali smo odnos,i sutra dan je malo krvarila,nekoliko kapljica i ne znamo o čemu je riječ,jako se bojimo,a ona na želi kod ginekologa jer se boji reakcije roditelja,molim vas recite što bi to moglo biti...

lik-20

Poštovani,problem je sljedeći,moja djevojka koja ima 17 godina,krvari zadnjih 3 dana,al po nekoliko kapljica,menstruaciju je imala 25.3 i trajala je 5 dana,kao i svaki mjesec,a onda 6. dan ništa,mislila je da je prošlo,no međutim 7. dan je opet krvarila i kaže da su bili komadići nekakvi :/ i jako smo se oboje uplašili,dan poslije opet ništa i imali smo odnos,i sutra dan je malo krvarila,nekoliko kapljica i ne znamo o čemu je riječ,jako se bojimo,a ona na želi kod ginekologa jer se boji reakcije roditelja,molim vas recite što bi to moglo biti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, sumnjam da je trudna ako joj je zadnja menstruacija došla na vrijeme i ako je bila normalnog trajanja.
Uzroci krvarenja su razni, ali ne mislim da je nešto ozbililjnije. Savjetujem svakako da ode na ginekološki pregled i UZV.

lakameta22

Postovani zadnju menatruaciju sam imala od 28.03-do 02.04 s tim da mi je uranila par dana sinoc sam na gacicama imača mrlje od krvi svjetlo crveene boje medutim tokom noci to se povecalo i izgleda kao menstruacija...imedu dva krvarenja imala sam nezasticene spolne odnose bez prekinutog snosaja..tj ja i partner radimo na bebi vec par mjeseci...dali se ja tribam zabrinuti radi ovoga krvarenja jer osjecam slabost i umor.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je bez pregleda reći o čemu se radi. Savjetujem da prvo učinite test na trudnoću.

lakameta22

Poštovani danas sam napravila test i bio je negativan ali krvarenje mi je cak i jace nego kod menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled, prvenstveno da se ustanovi debljina endometrija, ali i ostali mogući uzroci krvarenja. Prema datumu zadnje menstruacije i negativnom testu, krvarenje kakvo sada opisujete ne spada pod disfunkcionalno (uzrokovano hormonskom neravnotežom), kakva su česta u žena reproduktivne dobi.

lady_88

Poštovani,

imam jednu situaciju koja me brine, a ne znam je li za zabrinuti se pa Vas molim za savjet. Naime, pila sam oralnu kontracepciju do kolovoza prošle godine i to diane 35. Užasno su mi utjecale na libido pa sam stoga prestala potpuno piti oralnu kontracepciju. Već i za vrijeme korištenja kontracepcije menstruacija mi je bila drugačije nego što je bila prije nje. Naime, prvo bi krenulo nekako smećkasto i to bi trajal koji dan (2-3), nakon čega je došlo krvarenje koje bi trajalo 3-4 dana. Kad sam bila na ginekološkom pregledu u kolovozu rekla sam liječnici za to, međutim, rekla mi je da to nije ništa zabrinjavajuće. Tad sam uradila i razne nalaze krvi i sve je bilo uredno. Nadala sam se da će mi se nakon prestanka korištenja kontracepcije mentrsuacija vratiti u normalu, međutim, nije. Sad je još i oskudnija. Opet krene s tim smećkastim krvarenjem, i nakon njega bude jako gusto krvarenje koje traje jedan dan i bude popraćeno kao zgrušanim komadićima krvi, i nakon tog opet samo u tragovima. Što biste mi preporučili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite analizu spolnih hormona, hormona štitnjače i hipofize.