krvarenje izvan ciklusa

xxy

Poštovani,

Nakon što sam 09.01. popila pilule za dan poslije, menstruaciju sam dobila 16.01. i trajala je punih 7 dana. Na ginekološkom pregledu 02.02. utvrđeno je da imam cistu 3x2 - pretpostavljam mm. Nakon pregleda osjetila sam oštru bol u donjem dijelu trbuha - i prokrvarila. Danas - 07.02. još uvijek krvarim, nisu obilna krvarenja, i činilo mi se kao da je u četvrtak i petak krvarenje bilo jedva primjetno, međutim, danas (sub) opet je počelo jače krvariti. Zanima me je li to posljedica pilula za dan poslije, ili je ta cista pukla, i zašto je ta cista uopće nastala ( od tih pilula?) I, da li da očekujem normalno menstruaciju ovaj mjesec (trebala bih dobiti 13.02.) - te postoji li mogućnost da je cista još tu - a ako postoji, zbog čega onda to vanredno krvarenje? Ugl. kod ginekologice sam naručena opet 25.02.

Unaprijed hvala.

Višnja Tadić, dr. med.

Vrlo često se nakon uzimanja PCC( postkoitalnekontracepcije ) dogode nepravilna krvarenja.
Što se tiče ciste , to nitko ne zna kad je nastala, i zašto./Ono su mjere u cm., a ne mm./
Mislim da ne treba ništa "uletavati " s novom hormonskom terapijom, što će vaša ginekologica i sama odlučiti na već ugovorenom terminu, a do tada se ništa strašno neće dogadjati. To što malo "curkate " nije za veliku brigu !!!

Gggg

Pozdrav! Krvarenje je nastupilo 22.dan ciklusa, nakon intenzivnog vjezbanja ( uglavnom vjezbe za trbuh). Bilo je svjetle crveno- roze boje i trajalo taj i iduci dan. Nakon toga mjesecnica je dosla tek 37.dan ( ciklusi i inace znaju varirati, ali u zadnjih 6 mjeseci su se ustabilili na 28-31 dan). Pregled u 11.mjesecu bio je uredan. Sto se dogodilo, jel krvarenje od vjezbanja ili mozda neke ciste? ( mjesecnica prije tog krvarenja trajala je 9 dana, inace traje 6)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima, najvjerojatnije se radilo o ovulacijskom krvarenju. Terapija nije potrebna i nema razloga za brigu, radi se o fiziološkoj pojavi.