Krvarenje nakon duphaston-a

sonja_zagreb

Poštovani,

tijekom studenog/prosinca 2014 sam imala često krvarenja i u prosincu svega 7 dana nisam krvarila. 02.01.2015 počinjem terapiju duphastonom da se zaustavi krvarenje kada je dijagnosticirana cista na jajniku. Popila sam 20 tableta tijekom 10 dana. Sljedeći dan odmah je uslijedilo novo krvarenje koje još uvijek traje i iznimno je obilno što me pomalo straši jer sam i tijekom prošlih mjeseci dosta krvarila.
Je li to normalno ili bi se ipak trebala javiti liječniku za daljnju obradu.
U srijedu sam bila u Petrovoj i dobila još jednu turu duphastona. Spomenula sam da dosta krvarim i doktor me umirio i rekao da to tako mora biti i da će stati.
Ustvari me muči samo to što je to krvarenje iznimno obilno.

Unaprijed zahvaljujem!
lp,
s.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste pred dva dana bili na pregledu, onda vjerujte liječnicima. Sigurno su uz pomoć uzva vidjeli vaše ginekološko stanje i debljinu sluznice i prema tome odredili daljnju terapiju.