trudnoca

zaza11

Bok,cura mi je prosli mjesec imala menstruaciju 11.12,a predprosli 5.11.I imali smo seksualni odnos 5.1 ,prilikom odnosa pukao mi je kondom ali nisan svršio nego je bilo tekućine ljepljive u kondomu..Postoji li mogućnost da ce zatrudnijeti iako je nakon 12h od odnosa popila escapelle tabletu protiv trudnoće?? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije.

melanimelem

poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 1.12.koja je trajala 9 dana, zaštićen odnos sam imala 21.12. i naravno došlo je do ejakulacije izvan mene...trebala sam dobiti 1.1., jer mi ciklus traje od 30-35 dana, no već 6 dana mi kasni. Tjedan dana pred očekivanu menstruaciju, nisam uopće imala simptopa. Tek 29.12.sam osjetila lagano osjetljive i bolne grudi, počela sam više jesti, prištići i nemirnost. Sada su to jako izraženi simptomi, grudi su jako osjetljive i bolne. Jako sam nervozna i nestrpljiva. Par dana prije očekivane menstruacije, koristila sam canesten vaginalete i kremu (27.12.-29.12.) jer me dolje jako peklo, svrbilo i imala sam iscjedak. Sada je to prošlo, ali menstruacije još nema. Zar je moguća trudnoća?

zaza11

Znaci ta tekućina nije opasna sto je izasla tjekom odnosa??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći te ako ste sigurni u zaštitu.
Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija.

melanimelem

Sigurna sam u zaštitu jer smo par puta i pregledali kondom, a i do ejakulacije je došlo izvan mene i to tek nakon pola minute pri čemu si je sam pomogao...ne znam koji je razlog kašnjenja...pokušala sam popiti i tabletu za opuštanje (belmiran dan) jer po noći ne mogu ni spavati, budim se svako malo i preznojavam. Jel bi trebala napraviti test? Nisam napomenula kako sam 19.12.bila na ginekološkom pregledu, obavila papa test i doktorica mi je pregledala rodnicu, no nije učinila uzv pregled, pa me to malo zbunilo. Po njenom mišljenju, sve je bilo uredu.

zaza11

A i da je bilo ejakulacije,popila je tabletu escapelle u roku 12 h nakon odnosa tj.tabletu nakon.Bili tada bila moguća trudnoća???

Dejan Šakoronja, dr. med.

I tada je šansa mala.

zaza11

Znači,nebih se trebao brinuti za trudnoću??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bio sam dovoljno jasan.

0209maja0209

poštovani zadnju menstruaciju sam imala 21.12.2014.trajala je šest dana kao i uvijek.međutim od 02.01.2015.grudi su me počele boliti,umorna sam stalno,i prate me bolovi u donjem dijelu trbuha.neka čudna mučnina mi je savko veče u isto vrijeme,netjera me povraćat nego mi je samo muka.dali ima šanse da sam trudna,radimo na drugom djetetupa sam nestrpljiva,hvala unaprijed.

zaza11

I jos nesto,postoji li mogućnost da joj kasni menstruacija zbog popijene tablete escapelle,i koliko odprilike???hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja šansa svakako postoji. Simptomi jesu nespecifični ali nadajmo se da će doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaza moguće je, do sedam dana.

zaza11

Bok,vec sam vam napisao sto mi se dogodilo prije dva tjedna,Ali curi mi kasni menstruacija ,eo 5 dan (11.1 trebala jw dobit),kaze da joj vec 3 dan curi smeđi iscjedak,a jucer joj je malo krv curila pa opet smeđi iscjedak.Jeli to mozda poremecaj od tablete ili??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. Portal je namjenjen za pojašnjenje i edukaciju a ne za liječenje. Ak ima problema neka se javi ginekologu na pregled.