Krvarenje nakon menstruacije

Emmaa1

Postovani,
Menstruacija mi inace traje 5-6 dana, ali pred zadnji put je trajala 11 dana.. a zadnja menstruacija mi je trajala 5 dana , s tim da mi se nakon 3 dana ponovno vratilo krvarenje, sa jakim bolovima u donjem dijelu trbuha .. da li imam razloga za brigu ? Unaprijed hvala ..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
produžena menstruacijska krvarenja mogu biti zbog produljenog djelovanja žutog tijela ili zbog slabe funkcije žutog tijela. Žuto tijelo nastaje na jajniku nakon ovulacije i luči hormon progesteron. Oba krvarenja se liječe primjenom progesterona kroz 10 dana u fazi žutog tijela. Što se bolova tiče savjetovao bih da učinite ginekološki pregled.