cudna menstruacija

hulala1

Dobar dan , menstruaciju sam dobila pre 3 dana, tj ovo je 4 dan, jos imam krvarenje ( sto inace nemam , tj vec bi trebalo prestajati ) , zarko crvene je boje, a inace mi je bila tamnija, i pored ugrusaka ( malih ) desi mi se, da se pojavi nesto cvrsce, kao maleni komadic neceg , ljubicaste , modre boje, zatim imam osecaj da mi se krv oseca kao na ribu , a inace sekret i to , mi se nikada ne oseca tako, nije bilo ni pre menstruacije. Inace mi je kasnilo 5 dana. Da li treba da posetim ginekologa, ili ako nije po vasoj predpostavci nista strasno, da ne idem, jer sam bila pre mesec i po, na ultrazvuku, pregledu i radila neke briseve koji su bili uredni. Pozdrav

hulala1

Inace sam zaboravila napomenuti da sam sad prehladjena , i da sam krajem decembra primala antibiotike inekciju i infuziju i bio mi je visok CRP , koji je zatim sam spao na normalu bez naknadne upotrebe antibiotika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne trebate na pregled za sada. Stat će. Neki put menstruacija bude obilnija, duža uz ugruške, vjerovatno je rezultat uzimanja lijekova.
Ne brinite.

ivpa

Poštovani,
posljednju menstruaciju dobila sam uredno na 28.dan ( 14 dana nakon ovulacije mjereno LH trakicama ). Čini mi se kako je trajala nešto kraće nego je uobičajeno ( svega tri dana, inače 4-5 dana) te je bila normalno obilna. Ono što nije kao inače je da su me nastavile boljeti grudi, tj. biti više osjetljive nego inače, osjećam manje probadanje u jajnicima, te mi se pojavljuje veoma oskudan rastezljiv isjcedak svjetlo crvene ili svjetlo smeđe boje.Napominjem kako mi eventualni iscjedak još nekoliko dana nakon menstruacije nije ništa neuobičajeno i novo, ali ovaj je rastezljiv, sličan onome u vrijeme ovulacije. Imam nezaštićene odnose te pokušavamo dobiti dijete posljednjih nekoliko mjeseci,no zasad bez uspjeha. Molim Vaše mišljenje. Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći.

stels02

Postovani trebam pod hitno odgovor
Imala sam prije nesto manje od 2 tjedna jake bolove u ljevom jajniku i bolile su me bile bradavice i malo me grcilo,pisala sam vam jednom i rekli ste da nemam razloga za zabrinutost zbog trudnoce jer decko nije ejakuriao u mene.
Jucer mi je isao smedi jako rastezljiv iscjedak i jutros kada sam se probudila mi je bilo menstruacije ali je bila smeda i sada skoro pa ni nejde i malo je crvena i brzo se osusi pa je smeda,grci me u trbuhu kada naprimjer hodam i onda se sjednem ali me isto tako boli i u ledima i napuhana sam.Inace nemam obilne menstruacije ali nemam ni ovako slabe pa dali je moguce dali je to zbog stresa u kojem sam bila ili je implatacijsko krvarenje?Imam kada se obrisem smede i kao tragove sluznice i iscjedka makar vise sluznice.
Inace imam neredovite menstruacije i zadnja 2 ciklusa su mi bila 41 dan i ovaj sam ciklus tako gledala na 41 dan i dosla mi je 7 dana ranije,a kada gledam normalan ciklus 30 dana kasnila mi je 4.
Molim vas doktore stvarno brzi odgovor u cemu je rijec?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemoguće je reći o kakvom se točno krvarenju radi. Prema simptomima moglo bi biti i menstruacijsko i implantacijsko i ovulacijsko. Preporučam test na trudnoću.

mirela001

Poštovani,
01.03.17. sam imala embriotransfer, beta je 12 dan bila 87, za dva dana je malo porasla, a onda počela padati. 22.03.17. dobila sam ciklus, drugi i treći dan je bio obilniji, trajala je 6 dana, 7 dam smeđi iscjedak i onda je stalo. sinoć smo imali odnos koji je bio na početku bolan, nakon odnosa opet je počelo lagano krvarenje koje je prisutno i danas 9 dan ciklusa, nije puno ali malo se vidi na dnevnom ulošku i na papiru kod brisanja. dali trebam neki pregled ili je to normalno s obzirom da je bila biokemijska? još samo pitanje nakon takve trudnoće nakon koje je usljedilo spontano krvarenje koliko treba čekati da možemo spontano raditi na trudnoći?
puno hvala
lp

mirela001

još samo pitanje, kako nakon takvog ciklusa nastupa ovulaija, dali je ona kasnije ili kako?

puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ovulacija nastupa nakon prve menstruacije. Ovisno koliki su vam ciklusi (ako traje 28 dana, ovulacija je oko 14.) Moguće da je to bilo ovulacijsko krvarenje, a na spontanoj trudnoći možete odmah početi raditi.

mnek0161

Poštovani,

zanima me je li moguće da menstruacija nastupi uz nekoliko dana kašnjenja bez ikakvih simptoma? Trebala je doći 31.03., zadnji zaštićeni odnos bez ejakulacije bio je 25.03., s time što kondom na samome početku stavljen krivo, no odmah je ispravljen, tako da je mogućnost trudnoće isključena. Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni, i najnormalnije je da ponekad menstruacija može kasniti. Ukoliko se isključi trudnoća, mogući uzroci su stres, hormonski poremećaj, poremećaji u hranjenju, prekomjerna tjelesna aktivnost...

mnek0161

Upoznat sam s time, no zanima me je li moguće i normalno da menstruacija nastupi bez ikakvih uobicajenih simptoma PMS-a. Ako je, o čemu se radi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
menstruacija može nastupiti bez ikakvih simptoma pms-a.

glu18mica

Poštovani, zadnja menstruacija bila je 04.03. Ciklus mi traje 24 dana. Jučer sam bila na ginekološkom pregledu (negativan test na trudnoću). Doktor me pregledao ručno i uradio mi je uzv. Nakon pregleda mi je rekao da vidi sukrvicu i da vjerojatno neću dobiti menstruaciju, te da se vidimo nakon 5 dana, sa rezultatima beta hcg. Nakon pregleda me jako počeo boljeti trbuh, te sam na posljetku i prokrvarila. Jutros je iz mene izašao veliki krvavi sluzni čep, te sam i nakon toga nastavila lagano krvariti. Dovoljno da moram nositi higijenski uložak. Zanime me postoji li mogućnost trudnoće i trebam li ići vaditi betu iako sam prokrvarila? Unaprijed hvala na odgovoru. Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno je došlo do zakašnjele menstruacije. Ukoliko je ona slabija od uobičajene a vi osjećate bolove preporučio bih da učinite beta hcg samo da se isključi mogućnost izvanmaternične trudnoće.